Valsts asinsdonoru centru vadīs Egita Pole

Sākot ar 8. janvāri, Valsts asinsdonoru centru vadīs pašreizējā Veselības ministrijas valsts sekretāra vietniece Egita Pole, vēsta Veselības ministrija.

Pole bija vietniece stratēģiskās plānošanas un resursu vadības jautājumos.

Pole ir absolvējusi Latvijas Medicīnas akadēmiju, iegūstot ārsta grādu un rezidenta diplomu ģimenes ārsta kvalifikācijā. Viņa ir arī ieguvusi sociālo zinātņu maģistra grādu sabiedrības vadībā un veselības zinātņu maģistra grādu veselības aprūpē.

Polei ir vairāk kā 15 gadus pieredze Komunikācijas departamentu vadībā Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūrā un Veselības ministrijā.

No 2014. gada janvāra Pole strādāja Veselības ministrijā valsts sekretāra vietnieka veselības politikas jautājumos amatā, no 2016. gada septembra bija valsts sekretāra vietniece stratēģiskās plānošanas un resursu vadības jautājumos. No 2017. gada februāra Pole pildīja arī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājas pienākumus.

Jau vēstīts, ka Valsts asinsdonoru centrs 28 Latvijas slimnīcām nosūtījis vēstules par 195 asins komponentēm, kas pēdējos gados nosūtītas uz slimnīcām pacientu glābšanai - asins pārliešanai -, taču pēcāk izrādījies, ka donors ir inficēts ar hepatītu C. To atklāt ļāva slimnīcas jaunā asins testēšanas iekārta, kas daudz agrāk atklāj inficēšanos nekā iepriekšējā iekārta, kas palaidusi garām vāji pozitīvus rezultātus. Par to pret toreizējo centra vadītāju Ivetu Ozoliņu ierosināja disciplinārlietu, kurā viņas rīcībā atklāja pārkāpumus. Tādēļ 2017. gada sākumā Ozoliņu no darba atlaida.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti