Valsts apmaksātas brīvpusdienas varēs saņemt arī 4.klašu skolēni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

No šā gada 1.septembra valsts apmaksātas brīvpusdienas saņems arī 4.klases skolēni - to paredz otrdien, 11. augustā, valdībā apstiprinātie Ministru kabineta noteikumi.

Patlaban brīvpusdienas par valsts budžeta līdzekļiem tiek nodrošinātas 1.-3. klases skolēniem.

Atbilstoši statistikas datiem 2015./2016. mācību gadā vispārējās pamatizglītības un vidējās izglītības iestādēs 1.-4. klasē mācīsies 82 282 skolēni. Lai arī 4.klases skolēni saņemtu brīvpusdienas, šogad nepieciešami papildu 2,15 miljoni eiro, bet 2016.gadā – 4,47 miljoni eiro.

Kā norāda Izglītības un zinātnes ministrijā, nodrošinot dotāciju pašvaldībām sākumskolas skolēnu ēdināšanai, tiek sniegts atbalsts ģimenēm ar bērniem, nepiešķirot naudu tiešā veidā, bet nodrošinot bērniem vismaz vienu sabalansētu, kvalitātes prasībām atbilstošu ēdienreizi dienā.

Noteikumu grozījumi izstrādāti saskaņā ar 2015. gada 18. jūnijā Saeimas pieņemtajiem grozījumiem likumā par akcīzes nodokli, kas paredz no tā gūtos ienākumus novirzīt bērnu ēdināšanas izdevumu segšanai.

Brīvpusdienu saņēmēju loka paplašināšana ir arī viens no Sabiedrības veselības pamatnostādņu 2014. - 2020. gadam uzdevumiem un Valdības rīcības plāna Deklarācijas par Laimdotas Straujumas (''Vienotība'') vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību noteiktajiem pasākumiem, kas paredz līdz 2018.gada novembrim pakāpeniski ieviest veselīgas bezmaksas brīvpusdienas 4.-6. klašu skolēniem.

Bērnu ēdināšana skolās gan ne vienmēr raisa atzinīgus vērtējumus, kritizējot gan pārtikas veselīgumu, gan arī pagatavošanu. Tā LTV raidījums "De facto" pirms gada vēstīja par novērojumiem kādās skolās, ka brīvpusdienas teju neskartas tiek izmestas ārā.

Tikmēr pazīstamais pavārs Mārtiņš Sirmais pierādījis, ka bērniem skolās iespējams pagatavot gan veselīgas, gan garšīgas pusdienas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti