Panorāma

Ukraina atzīmē Pašcieņas revolūcijas gadadienu

Panorāma

«Rīgas satiksme» cer e-talona izmaksas samazināt desmit reizes

Ievieš jaunu apdegumu ārstēšanas metodi

Valsts Apdegumu centrā aizrautīgs ķirurgs ievieš jaunu apdegumu ārstēšanas metodi

Valsts apdegumu centrā ieviesta jauna ārstēšanas metode, kas, ārstējot smagus ķermeņa apdegumus, ir ne vien daudz saudzīgāka pacientam, bet arī trīskārt samazina laiku, kas jāpavada slimnīcā. Vadošajās Eiropas klīnikās to lieto jau sen. Bet bija vajadzīgs jauns, tikko rezidentūru beidzis ķirurgs, lai viņa degsme un vēlme pēc pārmaiņām ļautu to ieviest arī Rīgā. 

Sergejs sakārto formu un dodas laukumā. Kājas, kurām vēl nesen bija 18 procenti apdegumu, dzīst lieliski. 

"Tagad es jūtos labi, varu nodarboties ar futbolu. Ārsts man apsolīja, ka es varu boksā atkal iet," stāsta Sergejs. 

Nelaime notika darba vietā, angārā, kad viņš iekūra krāsni. 

"Uguns nāca atpakaļ, un man rokās eksplodēja degšķidrums. Un tas viss uzkrita man uz apģērba. Paveicās, ka ne uz sejas. Tas bija celtniecības apģērbs, kas nevis aizdegās, bet sāka kust," stāsta Sergejs.

Sergeja dziļos apdegumus nosedza ar viņa paša ādas transplantātu, ko kā tīklu izpleš ar īpašu ierīci. Metode nav jauna, bet Latvijā līdz šim tik plašiem ķermeņa apdegumiem to neizmantoja. Pats svarīgākais – smagos apdegumus ārstēt uzreiz pēc nelaimes. Ja audi būs jau atmiruši, metodi nevarēs pielietot. 

"Mēs pacientus ar smagām apdegumu pakāpēm operējam otrā, trešā dienā pēc iestāšanās stacionārā, samazinājām infekcijas risku, samazinās pārsiešanu skaits, un var ātrāk izrakstīt," stāsta metodes ieviesējs, ķirurgs Vjačeslavs Simonovs.

"Ātrāk cilvēks izrakstās, ātrāk atgriežam viņu sabiedrībā, un, kas svarīgi, samazinās izmaksas. Šo metodi mēģinām pielietot. Un jaunais kolēģis tāds aktīvs!" uzsver Valsts apdegumu centra vadītājs Sergejs Smirnovs.

Operācijas tehnikas ieviesējs Valsts apdegumu centrā reizē ir un nav jauniņais. Vjačeslavs Simonovs centrā sāka strādāt kā sanitārs un visus medicīnas studiju gadus turpināja stažēties. Tad viņš devās pieredzes apmaiņā uz ārzemēm, un nu atgriezies, lai zināšanas izmantotu Latvijā. 

"Jā, jā, es tikai pagājušajā gadā pabeidzu un dabūju sertifikātu, un burtiski decembrī jau izdarīju! Kāpēc? Jo es jau 11 gadus strādāju te, pēc skolas pabeigšanas," stāsta Simonovs.

"Man ir liels prieks! Ka viņš nevis vienkārši atnāca, bet jau ar inovācijām, ar jaunumiem. Un galvenais, ka ir palicis Latvijā!" uzsvēra centra vadītājs.

Jaunais speciālists saka, ka nekur citur arī nemaz negribētu strādāt. "Tālāk gribu visu pēcoperācijas aprūpi mainīt un ieviest to, kas ir citur Eiropā. Tas ir pirmais solis!" plānos dalās Simonovs. 

Smagā apdeguma dēļ Sergejam būtu jāatceļ kāzas. Taču, tā kā viņa ārstēšanā izmantoja jauno metodi un viņš slimnīcā pavadīja tikai 27 dienas plānoto četru mēnešu vietā, jāvārds vārds izskanēja laikā!

Tādējādi, pateicoties jaunajai metodei, Sergejs paguva uz savām kāzām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt