Valsts aizdos Jūrmalai naudu Ķemeru sanatorijas iegādei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Valsts vēl joprojām nav ieinteresēta Ķemeru sanatorijas iegādē, tomēr, ja neatradīsies neviens privāts investors, Ekonomikas ministrija ir gatava aizdot tās pirkšanai nepieciešamos līdzekļus Jūrmalas domei. 

Sanatorijas pašreizējā īpašnieka SIA “Ominasis Latvia” maksātnespējas administrators gan norāda, ka investoru interese par sanatoriju ir, tāpēc ir arī cerība, ka 26.martā iecerētā izsole varētu beigties ar pozitīvu rezultātu.  

Marta beigās plānotajā izsolē Ķemeru sanatorijas kompleksa sākumcena būs vairāk nekā pieci miljoni eiro. Jūrmalas dome ir gatava to iegādāties tikai tad, ja īpašumu nevēlēsies pirkt neviens privāts investors. Ja tas būs nepieciešams, domes aizdevuma pieprasījumu Ekonomikas ministrija sola izskatīt steidzamības kārtā, bet vēl jāvienojas, vai Ķemeru kompleksam tiks atvēlēti arī Eiropas Savienības fonda līdzekļi.

Jūrmalas mērs Gatis Truksnis norādījis, ka arī tad, ja sanatoriju nāksies iegādāties domei, tā cer piesaistīt privātus investorus Ķemeru kompleksa atjaunošanai un uzturēšanai.

Līdz šim plānotās sanatorijas izsoles ne reizi nav notikušas, jo uz tām neieradās neviens pircējs. Pēdējo gadu laikā jau daļēji atjaunotā ēka ir izlaupīta un izdemolēta, un lielo uzturēšanas izmaksu dēļ ziemā īpašums atstāts arī bez apkures

Jau ziņots, ka Ķemeru sanatorijas liktenis ir neskaidrs, kopš Jūrmalas pilsētas tiesa martā atzina par maksātnespējīgu Ķemeru sanatorijas investoru SIA "Ominasis Latvija" un sanatorijas komplekss nonāca izsolē. Sanatorijas un citu maksātnespējīgās SIA "Ominasis Latvia" nekustamo īpašumu plānoja pārdot izsolē, taču divas izsoles izgāzās, jo tajās nepietiecās neviens pretendents.

Jūrmalas dome plānojusi sanatoriju iegādāties bez izsoles, un kreditori tam arī piekrita, taču dome nespēja saņemt Valsts kases aizņēmumu šim mērķim, jo nebija izpildījusi Finanšu ministrijas prasības, piemēram, novērst riskus, kas saistīti ar bijušā sanatorijas īpašnieka mantinieku tiesībām un interesēm un kreditoru prasījumu neievērošanu.

Ķemeru sanatoriju pirms aptuveni desmit gadiem privatizēja "Ominasis Latvia", taču nespēja tikt galā ar uzņemtajām saistībām un pilnībā atjaunot sanatoriju un atvērt tajā viesnīcu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti