Valpurģu naktī virs Latvijas – vairāk nekā 10 000 zibens uzliesmojumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Vairāk nekā 10 000 zibens uzliesmojumu - tik spēcīgu atmosfērā uzkrātās enerģijas izlādi Latvija piedzīvoja pagājušajā naktī, kas Eiropā zināma kā Valpurģu nakts.

Pērkona dārdi un zibeņi šķēla debesis gandrīz visos Latvijas reģionos. Zibeņoja vairāk nekā ducināja. Kad uzliesmoja baltā gaisma – rūsa – bija tik gaišs kā dienā. Iepriekšējo reizi tik spēcīga zibeņošana bija pērnā gada augustā.

Limbažos zibens bultas trāpījušas vairākās vietās baznīcas pagalmā, tostarp akmens sētā. No tās izsisti 100 kilogramus smagi akmeņi. Negaisu pavadīja lietusgāzes un stipras vēja brāzmas, kas atsevišķās vietās lauza kokus.

Šis bija pēdējais ziedonis vecai, lielai kļavai Stacijas parkā, Jelgavā. Koks nogāzās uz ietves un aizšķērsoja ielas braucamo daļu.

Saskaņā ar dažādu Eiropas tautu tradīcijām naktī no 30. aprīļa uz 1.maiju ir Valpurģu nakts. Vieni to saista ar svēto Valborgu, citi ar cīņu pret ļaunajiem gariem, bet pārējie svin pavasara atnākšanu. Senie latvieši ap šo laiku godināja Ūsiņu – ziedoņa un plaukšanas dievību, kas simbolizē gaismu un pavasari.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti