Valodas centrs lūgs otro reizi atņemt mandātu Balvu deputātam Baranovam

Valsts valodas centrs (VVC) centrs lūgs tiesai atkārtoti anulēt Balvu novada domes deputāta Ivana Baranova ("Saskaņa") mandātu, vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "De facto".

VVC pārstāve raidījuma žurnālistiem paskaidroja, ka kopš Baranova pārvēlēšanas Balvu novada domes deputāta amatā centram nav izdevies ar politiķi sazināties, lai pārbaudītu viņa valsts valodas zināšanu līmeni.

"Regulāri rakstām vēstulēs dažādus piedāvājumus, kā mēs varam tikties: domes telpās, Alūksnē VVC inspektores telpās, viņa telpās, esam norādījuši dažādus laikus, bet nekāda sadarbība nav izdevusies," intervijā LTV paskaidroja VVC Valodas kontroles reģionālās nodaļas vadītāja Sarmīte Pāvulēna.

Pēc VVC sniegtās informācija, Baranovs pats vēstulē valodas centram norādījis, ka latviešu valodu nepieciešamajā apjomā nelieto – šo centrs izmantos kā pamatu, lai atkal lūgtu tiesai jau otro reizi anulēt politiķa deputāta mandātu.

Pirmo reizi Ivana Baranova deputāta mandāts tika anulēts 2016. gadā pēc tam, kad Augstākā tiesa atteicās izskatīt viņa sūdzību par Latgales apgabaltiesas lēmumu. 

"De facto" atgādina, jau pirms pieciem gadiem VVC konstatējis, ka Baranovs neprot latviešu valodu augstākajā pakāpē un viņam nav arī dokumentu, kas apliecinātu zināšanas. Politiķim deva laiku valodas prasmju uzlabošanai, bet pārbaudīt rezultātu Valsts valodas centam tā arī neizdevās – Baranovu nebija iespējams sastapt. Centrs tiesai lūdza anulēt Baranova deputāta mandātu – likums paredz to kā sankciju, ja pašvaldības deputāts pienācīgā līmenī nelieto valsts valodu. Pēc ilgas tiesāšanās Baranova mandāta anulēšanu apstiprināja arī Augstākā tiesa.

Pērn rudenī, jau pēc pārvēlēšanas deputāta amatā, Ivans Baranovs iesniedzis ANO Cilvēktiesību komitejā sūdzību pret Latviju – par deputāta mandāta anulēšanu. Prasība reģistrēta, un Latvijas valsts jau iesniegusi savus pretargumentus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti