Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Informēs par bērnu audzināšanas noteikumiem ārzemēs

Dienas ziņas

Piemiņas brīdis pie Francijas vēstniecības

Valmierā atklāj rekonstruēto tehnikumu

Valmieras tehnikumā attīsta darba vidē balstītas izglītības programmu

Pēc vērienīgiem rekonstrukcijas darbiem piektdien svinīgi tiks atklāts profesionālās izglītības kompetenču centrs „Valmieras tehnikums”. Renovēta esošā ēka un iegūts jaunuzbūvēts korpuss, bet mācību iestādē par  galveno ieguvumu uzskata vairāk nekā 4 miljonus eiro vērtās  modernās tehnoloģijas, pārtikas ražošanas līnijas, kas mācību procesu ļaus sasaistīt ar  reālo darba vidi uzņēmumos. Mācību procesa modernizēšanu Valmieras tehnikumā vērtē arī kā būtisku aspektu, lai celtu profesionālās izglītības prestižu jauniešu vidū.

„Šeit jūs redzat augļu un dārzeņu pārstrādes laboratoriju, ar visām jaunākajām iekārtām,”  tehnikuma Metodiskā darba un izglītības programmu daļas vadītājs Vasilijs Kasjaņenko izrāda telpas, kur izvietotas modernas augļu, piena un gaļas pārstrādes līnijas un arī laboratorija. „Te ir otrs cehs, te ir piena pārstrādes laboratorija un te ir visa piena pieņemšana, tālāk ir visa piena pasterizācija, separēšana, visas iekārtas ir ļoti ērtas lietošanā. Šobrīd pārtikas jomā mēs būsim vadošie.”

Redzētais atgādina nopietnas ražotnes cehus, un tāds  vērtējums ir arī tehnikuma   skolotājai Intai Ravei: „Iekārtas mums ir fantastiskas, mums atliek vēlēties tikpat fantastiskus bērnus, un mēs varēsim kalnus gāzt! Mums ir maza ražotne, es domāju, ne viens vien mājamatnieks,  kas uz tirdziņiem brauc, varētu apskaust mūsu dārzeņu cehu!”

„Skola ir priekšā dažam uzņēmumam, un pēc tam tas jaunietis varēs iet un pastāstīt, ko apguvis skolā. Tāda ir Eiropas pieredze, ka skolas vienmēr iet pa priekšu uzņēmumam, mēs esam šobrīd to pašu panākuši ar iekārtām,” gandarīts ir Kasjaņenko.

Ir viens mācību iestādes korpuss, kur var teikt, ka ir tapusi viesnīca miniatūrā - ar visu administrācijas daļu un pat smalku numuriņu viesiem, lai zinības varētu apgūt nākamie viesnīcnieki.

Valmieras tehnikuma rekonstrukcija, kurā šobrīd ieguldīti 12,5 miljoni eiro, kā stāsta direktors Ēriks Spuriņš,  ir mācību iestādes sapnis jau kopš brīža, kad apvienošana skāra divas Valmieras profesionālās mācību iestādes. Tagad tās abas ir zem viena jumta. 

„Sakārtotā vidē ir labāk mācīties nekā pielāgotās telpās, tagad mums ir viss praktiski. Bet, kā jūs zināt, ir audzēkņu „bedre” patreizējā momentā - vidusskolā ir tik daudz, cik ir to audzēkņu, un mēs esam atkarīgi, cik pie mums atnāk, bet mēs ceram, skolas materiāli tehniskā bāze pievilinās arī audzēkņus,” spriež Spuriņš.

Skolā var apgūt 12 specialitātes un vēl sešas Rankas struktūrvienībā, bet modernizācija, kā uzskata tehnikumā, izvērtējot darba tirgus pieprasījumu arī konkrēti Valmierā,  ļaus to skaitu papildināt.

„Ir plašas mehatroniskās laboratorijas, kur mēs nākotnē varētu gatavot gan virpotājus, gan atslēdzniekus, visus, kas saistīti ar metālapstrādi,” norāda Spuriņš.

Jau līdz šim Valmieras tehnikums ir bijis pionieris sadarbībā ar vietējiem uzņēmumiem, veidojot duālās jeb darba vidē balstītas izglītības programmu. Tā tagad īstenojas sadarbībā ar akciju sabiedrību „Valmieras stikla šķiedra” un, kā vērtē Vasilijs Kasjaņenko, dod arī rezultātu:

„Audzēknis tikai vienu vai divas dienas ir izglītības iestādē, pārējos priekšmetus, kas ir saistībā ar uzņēmumu, mācās uzņēmumā speciāli izveidotā mācību klasē un uzreiz ražotnēs. Pēc pirmā redzējuma - jaunieši jau ir labi integrējušies, citi ir jau maiņu vadītāji.”

Bet saistībā ar skolas jauno mācību bāzi ir arī daudzas nākotnes ieceres, kā likt lietā iegūtās tehnoloģijas, piemēram, apmācot bezdarbniekus vai pat ražotājus, kuri te varētu papildināt zināšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt