Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pustukšam tirdzniecības centram plāno piebūvi

Valmieras tehnikumā atklāta jauna metālapstrādes laboratorija

Valmieras tehnikumā atklāta jauna daudzfunkcionāla metālapstrādes laboratorija, kurā topošajiem loģistikas, mehatronikas un metālapstrādes speciālistiem turpmāk būs plašākas iespējas teorētiskās zināšanas nostiprināt praktiski. Strādāt ar iekārtām varēs ne tikai studenti, kuri apgūst vidējo profesionālo izglītību, bet arī pieaugušie, kuri šajā nozarē jau strādā.

Laboratorijas izveide ilgusi piecus gadus, un tā ir veidota tā, lai būtu iespējams imitēt pilnu ražošanas ciklu, kas ietver arī materiālu piegādi un preces izvietošanu noliktavā. Savukārt profesionālo priekšmetu skolotāji iepriekš apguvuši japāņu darba organizācijas teoriju "5S", lai jaunizveidotajā ēkā darbu varētu organizēt efektīvāk.

"Jaunieši nāks strādāt, praktizēties jau no pirmā kursa. Protams, sākotnēji tie ir vienkāršāki darbi, tie ir atslēdznieku darbi. Tātad apmācības notiks no 1. līdz 4. kursam, katru darba dienu, un vakaros laboratorija nebūs slēgta, jo vakaros mēs apmācīsim pieaugušos, tāpat kā arī brīvdienās," stāstīja Valmieras tehnikuma direktore Vineta Melngārša.

Jaunajā metālapstrādes laboratorijā var apgūt dažādas frēzes, vairākus metināšanas, virpošanas un metāla griešanas aparātus. Bet, kā atzīst Valmieras tehnikuma studenti, izprast šo profesiju tikai ar teorētiskām zināšanām ir sarežģīti. Viņi ir pārliecināti, ka iespēja praktizēties ar specifiskām iekārtām ir priekšrocība, turklāt šādu pieredzi novērtēs arī darba devēji.

Tā kā laboratorija ir kā ražošanas uzņēmuma simulācija, audzēkņi uzskata, ka pēc absolvēšanas viņi būs daudz pārliecinātāki uzsākt darbu profesionālajā karjerā.

"Mēs skolā visu apgūstam tikai teorētiski, bet, atnākot uz šejieni, mēs visu izdarām praktiski un diezgan labi. Mēs varam uzzināt kaut ko jaunu par iekārtām un redzēt savām acīm, aptaustīt un arī izdarīt dažādus darbus pēc rasējumiem, arī izgriezt kaut ko no metāla," stāstīja Valmieras tehnikuma mehatronisko sistēmu tehnikas students Edijs Krivišs.

"Ir interesanti izmēģināt šīs iekārtas, nevis ka tikai tev parāda, bet var arī pats rīkoties, un tas ļoti palīdz, aizejot tālāk uz uzņēmumu," teica Valmieras tehnikuma mehatronisko sistēmu tehnikas students Rūdolfs Matīss Vimba.

Arī Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Eiropas Savienības fondu eksperts Mārtiņš Langrāts stāstīja, ka Valmieras tehnikumam, sadarbojoties ar uzņēmumiem, ir radīta iespēja apgūt tās prakstiskās iemaņas, kas šobrīd nozarei ir nepieciešamas. Profesionālā izglītība ir svarīga ne tikai studējošajiem, bet arī jau nozarē strādājošajiem speciālistiem, lai iegūtu jaunu kvalifikāciju vai kādas iekārtas apkalpošanas sertifikātu, un šāda iespēja turpmāk tiks nodrošināta.

Jaunās laboratorijas izveidē ieguldīti vairāk nekā 1,2 miljoni eiro, tostarp līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda.

Uz ēkas atklāšanu sanākušie speciālisti un uzņēmumu pārstāvji jauno projektu akcentēja kā vērtīgu pienesumu Latvijas uzņēmējdarbībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti