Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sprādziens Rēzeknes daudzdzīvokļu namu pagalmā

Valmieras skolēni uzvar LM konkursā

Valmieras skolēni uzvar kampaņas «Cilvēks, nevis diagnoze» konkursā

Lai kliedētu stereotipus un aizspriedumus par cilvēkiem ar garīga rakstura vai funkcionāliem traucējumiem, Labklājības ministrija kampaņā “Cilvēks, nevis diagnoze” rīkoja konkursu skolēniem. Tajā jaunieši bija aicināti atspoguļot vienu dienu kāda īpaša cilvēka dzīvē, parādot viņa sapņus, talantus, pieredzi. No 32 iesniegtajiem darbiem pirmo vietu ieguva Valmieras Viestura vidusskolas audzēkņi, kuri veidoja video stāstu par nedzirdīgu puisi.   

Valmieras Viestura vidusskolas teātra klases audzēkņi Sanija Jansone un Roberts Briediņš tagad mācās attālināti savās mājās Alūksnē, bet Kaspars Rozītis - Jelgavā.

Jauniešus vieno ne tikai teātra gaitas, bet nu jau arī pieredze kopīga videosižeta veidošanā. Labklājības ministrijas konkursam “Viena diena manā mūžā” viņi radīja stāstu par Valmieras Gaujas krasta vidusskolas-attīstības centra audzēkni Raivi, kurš jau kopš bērnības ir nedzirdīgs.

Lai parādītu, kāda ir Raivja ikdiena un ka tā ne ar ko neatšķiras no citu jauniešu ikdienas, Sanija, Roberts un Kaspars puisim sekoja vai ik uz soļa. Video viņi filmēja ar Roberta viedtālruni, kur safilmēto materiālu arī samontēja.

Stāsta centrā ir cilvēks, kurš par spīti iedzimtai diagnozei un sabiedrības aizspriedumiem spējis sasniegt daudz - puisis vada automašīnu, dejo, sporto un ilga darba rezultātā iemācījies arī runāt.

“Tur ir ieguldīts milzīgs darbs, ka Raivis spēj runāt, ka Raivis saprot, ko mēs viņam stāstām. Tad, kad viņam trīs gadu vecumā tika ievietots kohleārais dzirdes implants, viņam tajā laikā bija jāmācās dzirdēt. Mēs pat nevaram iztēloties, kā tas ir - mācīties dzirdēt,” stāstīja konkursa “Viena diena manā mūžā” uzvarētājs Kaspars Rozītis.

“Mēs skatījāmies pirms tam video par to, kā darbojas šie dzirdes aparāti, var teikt, ka viņš dzird tikai basus. Šī skaņa, kad viņš klausās mūziku, nav tik skaista, kā mēs dzirdam. Viņš dzird tādu robotizētu mūziku. Tās frekvences ir kā šausmu filmās, un tas bija interesants atklājums, ko atklājām video tapšanas procesā,” stāstīja konkursa “Viena diena manā mūžā” uzvarētājs Roberts Briediņš.

Jaunieši stāstīja, ka komunikācija ar Raivi sākotnēji esot bijis liels izaicinājums, taču līdzko izdevies pārkāpt pašu iedomātajai barjerai, saziņa notikusi pavisam vienkārši. 

“Ja mēs pacenšamies pielāgoties un atrast vidusceļu šajā komunikācijā, mēs varam pat parunāt par dažādām tēmām, un tādējādi paplašināt redzesloku un noteikti iesaistīt viņus sabiedrības procesos, lai viņi nejūtas ieslodzīti savā burbulī, skolas četrās sienās, lai viņi arī jūtas ieinteresēti, lai saprot, ka kāds par viņiem interesējas,” atzina konkursa “Viena diena manā mūžā” uzvarētāja Sanija Jansone.

Veidojot stāstu par Raivi, jaunieši ieguvuši ne tikai vērtīgu pieredzi un atziņas, bet pats galvenais - jaunu draugu, ar kuru sazinās joprojām.    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti