Valmieras pašvaldība nolemj slēgt aprūpes nodaļu Valkas slimnīcā

Otrdien Valmieras pilsētas pašvaldība ārkārtas domes sēdē  konceptuāli atbalstīja lēmumu par SIA „Vidzemes slimnīca” reorganizāciju, kas paredz pārtraukt struktūrvienības „Vidzemes slimnīca Valkā” darbu, informēja pašvaldībā.

Lēmums paredz, ka tiek uzsākta SIA „Vidzemes slimnīca” sadalīšana nodalīšanas ceļā, nodalot iegūstošo sabiedrību un ieguldot tajā daļu SIA „Vidzemes slimnīca” mantas (t.sk. tiesības un saistības). „Tas nozīmē, ka Valkas novada domei ir iespēja kļūt par  struktūrvienības „Vidzemes slimnīcas Valkā” 100% kapitāldaļu īpašnieci,” norādīts Valmieras domes paziņojumā medijiem.

Kā norāda Valmieras domē, esot bijušas vairākas sarunas ar Valkas novada domes pārstāvjiem par iespēju finansiāli atbalstīt „Vidzemes slimnīcas Valkā” Aprūpes nodaļas uzturēšanu, lai nodrošinātu rentablu iestādes darbību. Tāpat diskutēts par iespējām līdzfinansēt medicīnas pakalpojumu pirkšanu vai līdzfinansēšanu saviem iedzīvotājiem. Risinājumu abām pašvaldībām nav izdevies rast.

Līdz ar to Valmieras pašvaldība, kā SIA „Vidzemes slimnīca” lielākā kapitāldaļu īpašniece, nolēma ar šā gada 1.aprīli pārtraukt struktūrvienības Valkā Aprūpes nodaļas darbu.

Valmieras dome norāda, ka „Vidzemes slimnīca Valkā” pērn strādājusi ar zaudējumiem vairāk nekā 165,7 tūkstošu eiro apmērā (116,45 tūkstošu latu).  Aprūpes nodaļa Valkā bija slēgta arī no 2013. gada 1.maija līdz 30.septembrim, ņemot vērā nelielo pacientu plūsmu un augstās izmaksas nodaļas uzturēšanai.

Ar zaudējumiem strādājis arī „Vidzemes slimnīcas Valkā” ķirurģijas nodaļas dienas stacionārs, zobu protezēšanas kabinets, endoskopijas nodaļa, laboratorija, ķirurģiskā profila ambulatorie speciālisti un radioloģijas nodaļa, tomēr visi ambulatorie pakalpojumi iedzīvotājiem līdz reorganizācijas pabeigšanai tiks nodrošināti.

Visiem pacientiem, kas līdz šim saņēma pakalpojumus Aprūpes nodaļā Valkā, nepieciešamie medicīniskie pakalpojumi tiks nodrošināti Valmierā, saka slimnīcas vadītājs.

"Aprūpes nodaļā Valkā ārstējās pacienti ar hroniskām saslimšanām, kuru stāvoklis bija stabils, kā arī tika veiktas plānveida medicīniskas procedūras, izmeklējumi un darbojās sociālās aprūpes gultas. Šos medicīniskos pakalpojumus Valkas apkārtnes iedzīvotājiem sniegsim Valmierā,” norāda „Vidzemes slimnīcas” valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs.

Valmieras pilsētas pašvaldība pirms ārkārtas domes sēdes un lēmuma pieņemšanas jautājumu par SIA „Vidzemes slimnīca” tālāko darbību esot pārrunājusi arī ar veselības ministri Ingrīdu Circeni.

SIA „Vidzemes slimnīca” kapitāldaļu turētāji ir Valmieras pilsētas pašvaldība, kurai pieder 74,74% kapitāldaļu  un Valkas novada dome, kurai pieder 25,26% kapitāldaļu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti