Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Lietuva nepiekāpjas Ķīnai Taivānas jautājumā

Panorāma

Aglonā lūdzas par veselību un ģimeni

Valmieras novadā vakcinējušies 72,56% skolotāju

Valmieras novadā vakcinējušies 72,56% skolotāju

Diezgan droši 1. septembrim un mācībām klātienē gatavojas Valmieras novads. Tajā pret Covid-19 vakcinējušies 72,56% izglītības iestāžu darbinieku, bet atsevišķās skolās potes saņēmuši gandrīz visi darbinieki.

Grāmatu kaudzes skolu bibliotēkās liecina, ka septembris ir pavisam tuvu. Arī Valmieras 5. vidusskolā atgriežas no vasaras brīvdienām. Valmieras novads pēc administratīvi teritoriālās reformas ir otrs lielākais Latvijā, un līdz augusta vidum vakcināciju pret Covid-19 pabeiguši 72,56% novada izglītības iestāžu darbinieku, bet Valmieras pilsētas skolās vakcinēto īpatsvars pārsniedzis 85 un pat 90%.

Valmieras 5. vidusskolā vakcinācijas rādītāji ir ļoti augsti tieši skolotāju vidū. Līdz šim vakcinācijas kursu šajā skolā pabeiguši gandrīz 96% pedagogu.

Mazliet mazāk vakcinējušies tehniskie darbinieki, skolas kopējos rādītājus nedaudz pavelkot uz leju, tomēr ar tiem pietiek, lai septembrī mācību process varētu atsākties klātienē.

Valmieras 5. vidusskolas direktore Rudīte Markus norāda: "Tā ir atbildība vispirms sevis priekšā, jo šādā veidā, es uzskatu, mēs varam sevi pasargāt, ja ne pilnībā no saslimšanas, tad no smagām formām. Un otrs, tā ir arī attieksme. Es domāju, ka šie divi ir atslēgas vārdi, kas raksturo mūsu kolektīvu."

Direktore neslēpj, ka sākotnēji, kad bija pieejamas tikai “AstraZeneca” vakcīnas, arī riska grupās esošie pedagogi nogaidīja. Brīdī, kad varēja izvēlēties arī citu ražojumu vakcīnas, interese pieaugusi vienas nakts laikā.

"Jebkurā sarunā es esmu arī uzsvērusi, ka šis cilvēks man un skolai ir ļoti vajadzīgs. Es domāju, ka tas arī ir viens no motīviem, kāpēc arī uzreiz nesaka – nē, es neiešu! Atlaidiet!" uzsver direktore.

Pedagoga palīgs Gustavs Māziņš neslēpj, arī viņš nebija starp tiem pedagogiem, kuriem pirmajiem noorganizēja kolektīvo vakcināciju: "Tad es vēl mazliet toreiz noraustījos.

Es esmu starp tiem, kas pirmajā mirklī vēl nepiekrita, bet pēc nedēļas es tomēr apdomājos, ka tomēr tas ir vajadzīgs, un tā ir tā mūsu biļete uz normālo dzīvi."

Valmieras novadā kopumā vakcinācijas rādītāji visu iedzīvotāju vidū, ne tikai skolotāju grupā, ir paši augstākie visā Latvijā. Arī iedzīvotāji, kuri nav pārliecināti, zina, ka vēl viens attālinātais mācību gads nav nedz bērnu, nedz pedagogu interesēs.

Gandrīz 73% ir vairāk, nekā valstī vidēji. Latvijā kopumā līdz šim pret Covid-19 vakcinēti 67% skolu darbinieku un 53% bērnudārzu darbinieku. Savukārt Liepājā ir vakcinējušies 73% vispārizglītojošo skolu darbinieku un 70% no visiem pirmsskolas izglītības darbiniekiem, tomēr kādā no bērnudārziem vakcinējušies 93%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt