Valmieras novadā izdedzis mežs vairāk nekā 18 hektāru platībā; aizdomas par ļaunprātīgu dedzināšanu

Valmieras novada Skaņkalnes pagastā svētdien, 15. maijā, izcēlās meža ugunsgrēks, tā rezultātā izdega 18,18 hektāri meža, pārsvarā jaunaudzes, informēja Valsts meža dienestā (VMD). Ir aizdomas, ka dedzināšana bijusi ļaunprātīga.

VMD 15. maijā plkst. 17.57 saņēma zvanu no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) operatīvā dežuranta par meža ugunsgrēku Valmieras novada Skaņkalnes pagasta Purtiltos. Dzēšanas darbos piedalījās VMD, VUGD un uzņēmuma “Latvijas Valsts meži” darbinieki. Ugunsgrēku izdevās likvidēt tās pašas dienas plkst. 23.30.

Ugunsgrēkā izdeguši 18,18 hektāri meža, gandrīz visu izdegušo platību sastāda jaunaudzes. 16,47 hektāru no izdegušās platības ir valsts mežs, pārējā platība – privāta.

Meža ugunsgrēks sācies trijās vietās, VMD pieejamā informācija liecina, ka šajā gadījumā varētu būt bijusi ļaunprātīga dedzināšana.

Dienests informāciju nodos Valsts policijai tālākai apstākļu izmeklēšanai.

Šogad VMD reģistrējis 170 meža ugunsgrēkus. Kopumā izdeguši 162 hektāri, no tiem jaunaudzes 54 hektāri.
Kopš 2. maija visā Latvijas teritorijā ir izsludināts meža ugunsnedrošais laikposms. Ikvienam iedzīvotājam, uzturoties mežā, jāievēro ugunsdrošības prasības.

Mežā un purvā ir aizliegts:

  • nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus;
  • kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotās vietās, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas;
  • atstāt ugunskurus bez uzraudzības;
  • dedzināt atkritumus;
  • braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem;
  • veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Par šo aizliegumu un ierobežojumu neievērošanu var piemērot administratīvo, civiltiesisko un arī kriminālatbildību.

VMD uzrauga meža apsaimniekošanu un izmantošanu un medības reglamentējošo normatīvo aktu prasību ievērošanu, uzrauga un īsteno meža uguns apsardzību, piedalās valsts meža politikas izstrādē, uzkrāj informāciju par mežu un tajā notikušo mežsaimniecisko darbību. Dienesta misija ir rūpēties par atbildīgu meža izmantošanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm, ikreiz sasniedzot labāko rezultātu. VMD ir zemkopības ministram padota tiešās pārvaldes iestāde.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt