Sadaļas Sadaļas

Valmieras Kultūras centrā iekārto Covid-19 vakcinācijas centru

Šobrīd Valmierā, Kultūras centrā Rīgas ielā 10, ir uzsākta Covid-19 masu vakcinācijas centra iekārtošana un sagatavošanās darbības sākšanai, informēja Valmieras pilsētas pašvaldības administrācijā. 

Vakcinācijas pakalpojuma sniedzēju atlases procedūrā vakcinācijas nodrošināšanai masu vakcinācijas centrā Valmierā izvēlēta SIA “Vidzemes slimnīca”, kas nodrošinās četras medicīnas personāla brigādes divās maiņās dienā. Valmieras vakcinācijas centrā plāno nodrošināt 500 iedzīvotāju vakcināciju dienā un līdz 3000 nedēļā.

Valmieras pilsētas pašvaldība vakcinācijas centram nodrošinās telpas un telpu iekārtojumu, tehnisko personālu, kas atbilst vakcinācijas centra darbībai nepieciešamajām prasībām. Vietas izvēle ir piemērota, lai to ātri un ērti sasniegtu gan Valmieras, gan apkārtējo novadu iedzīvotāji, kuri ieradīsies ar sabiedrisko transportu vai automašīnām. Tas būs ērti sasniedzams un pieejams arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Pašvaldība nepieciešamības gadījumā ir gatava šim darbam attālināto mācību laikā uzrunāt arī izglītības iestāžu medicīnas personālu. Paralēli masu vakcinācijas centra darbībai vakcināciju Valmierā turpinās nodrošināt SIA “Vidzemes slimnīca”, SIA “Valmieras Veselības centrs” vakcinācijas kabineti, kā arī Covid-19 vakcinācijas nodrošināšanai pieteikušies ģimenes ārsti.

Valmieras pilsētas Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve norādīja, ka Valmieras iedzīvotāji ir vieni no aktīvākajiem, kuri piesakās vakcinācijai, līdz ar to svarīgākais, kas tiks prasīts no vakcinācijas procesa organizētājiem, būs nodrošināt vakcīnas un iedzīvotāju sarakstus.

Viena no priekšrocībām centralizētai vakcinācijai būs loģistikas atvieglošana vakcīnu piegādei, medicīnas personāla mērķtiecīgs darbs iedzīvotāju veselības stāvokļa novērtēšanai, vakcinēšanai un novērošanai, savukārt saziņas darbu ar iedzīvotājiem, saskaņojot vakcinācijas dienu un laiku, varēs veikt citi cilvēki.

KONTEKSTS:

Latvijas iedzīvotāji aicināti pieteikties Covid-19 vakcīnai pa tālruni 8989, vietnē "manavakacina.lv" vai pie sava ģimenes ārsta, jo tieši pieteikšanās ļaus operatīvi plānot vakcinācijas darbu aprīlī, kad Latvijā plānots saņemt lielāku vakcīnu pret Covid-19 skaitu.

Vakcinācijas plāns paredz vispirms vakcinēt astoņas prioritārās grupas. Pašlaik sākta trīs grupu  – mediķu, sociālo aprūpes centru klientu un darbinieku, kā arī senioru, kas vecāki par 70 gadiem, vakcinēšana. Šonedēļ sāks vakcinēt arī  cilvēkus ar hroniskajām saslimšanām un lieko svaru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt