Dienas ziņas

Aprēķināti sausuma radītie zaudējumi

Dienas ziņas

Vāc parakstus par skeitparku Talsos

Valmierā darbu sāk pirmais sociālais uzņēmums

Valmieras «Čaklās bites bode» – palīdzība sociālo risku grupām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Valmierā durvis vēris pirmais sociālais uzņēmums Valmieras reģionā – veikaliņš “Čaklās bites bode”. Tā produkciju veido dažādu sociālo riska grupu iedzīvotāju darinājumi, un tas viņiem dod ne vien ekonomisku ieguvumu, bet arī iespēju būt sabiedrībā un radoši izpausties.   

Valmierā atvērtais veikaliņš “Čaklās bites bode” ir fonda “Iespēju tilts” veidots projekts. Ikdienā fonds dienas aprūpes centrā “Stropiņš” strādā ar dažādiem cilvēkiem no sociālā riska grupām – cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, bezdarbniekiem, daudzbērnu ģimenēm, senioriem pirmspensijas un pensijas vecumā.

Viņi radošajās nodarbībās veido dažādus rokdarbus, kas nu ir kļuvuši par lielu daļu veikalā redzamās produkcijas.

“Gribējās tiešām nākt pretī, lai šie cilvēki uzdrošinātos. Te plauktos var redzēt produkciju. Viņam varbūt nav daudz, viņam varbūt ar tiem pieciem darinājumiem nav, kur aiziet un parādīt. Draugiem uzdāvina, un viss, bet šeit tie pieci, vēl kāda cita pieci un vēl pieci, un kopā jau veikals ir pilns,” stāstīja fonda “Iespēju tilts” valdes priekšsēdētāja Zita Gustavsone.

Tomēr fonda pārstāvji uzsver, ka ceļš līdz sociālā uzņēmuma izveidošanai bijis gana grūts, un no idejas rašanās brīža līdz veikala atvēršanai pagājis jau vairāk nekā pusotrs gads.

Iesākumā tika rakstīts projekts, kārtotas visas saistības, meklētas preces ne vien no dienas aprūpes centra veidotajiem darbiem, bet arī no citiem amatniekiem vairākos novados, pēc tam remontētas un labiekārtotas veikaliņa telpas. Un, kā stāsta projektā iesaistītie, tas viss darīts divu mērķu dēļ.

“Viens mērķis ir tas, ka mums šajā veikaliņā, bodē, strādās trīs cilvēki no mērķa grupas, tātad mēs jau palīdzēsim šiem cilvēkiem integrēties sabiedrībā un iejusties darba tirgū, tas ir viens. Un otrs mērķis ir jau daudz plašāks – šīs mērķa grupas, nododot savus ražojumus, viņi varēs pie savām pensijām, pie saviem pabalstiem gan radoši darboties, gan arī nopelnīt,” stāstīja projekta vadītāja Sanda Kalniņa.

Sociālais uzņēmums “Čaklās bites bode” ir fonda “Iespēju tilts” veidots Eiropas Sociālā fonda projekts «Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai», un tā ietvaros attīstības finanšu institūcija “Altum” piešķīrusi grantu 20 tūkstošu eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti