Dienas ziņas

Svētceļnieki ierodas Aglonā

Dienas ziņas

Neņemot vērā iebildumus, atļauj pārkraut ogles Karostā

Valmierā norisinās vasaras karjeras nometne

Valmierā vasaras karjeras nometne mudina jauniešus pievērsties tehnisko mācību priekšmetu apguvei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Trīsdesmit jauniešiem Valmierā šonedēļ ir iespēja piedalīties vasaras nometnē “Atver durvis, atklāj sevi”. Nometnes mērķis ir rosināt tās dalībniekus aizdomāties par karjeras izvēles izaicinājumiem, kā arī mudināt jauniešus daudz rūpīgāk pievērsties tehnisko mācību priekšmetu apguvei savās izglītības iestādēs.

Nometnes organizatori cer iedvesmot dalībniekus, ka nereti tieši dažādas tehniskās zināšanas paver daudz plašākas iespējas darba tirgū.      

Valmieras pilsētas viens no mērķiem ir turpināt attīstīt uzņēmējdarbību, taču, lai tas varētu notikt, nepieciešami izglītoti un profesionāli darba ļaudis, īpaši dažādas tehniskās jomās.

Tāpēc lai motivētu jauniešus apgūt ar inženierzinātnēm un dabas zinātnēm saistītas profesijas Valmieras pilsēta kopā ar Ventspili īsteno projektu “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas”, kur viena no aktivitātēm šovasar ir vasaras karjeras nometne skolu jauniešiem.

“Viena no projekta aktivitātēm ir karjeras atbalsta stratēģijas ieviešana, palīdzot skolēniem, studentiem un dažkārt arī pieaugušajiem saprast, ko viņi vēlētos darīt dzīvē. Nav noslēpums, ka inženierzinātnes un dabas zinātnes profesijas nav popularizētas un bērni bieži nezina, ko tas nozīmē, viņam tas asociējas ar problēmām fizikā, matemātikā skolā,” stāstīja Valmieras pilsētas pašvaldības Attīstības pārvaldes vadītājs Gints Bērtiņš.

Šajā nometnē piedalās valmierieši vecumā no 14 līdz 17 gadiem.

Jaunieši apmeklē komandas saliedēšanas aktivitātes, piedalās tehniski radošās darbnīcās, tiekas ar zinātniekiem, izaugsmes treneri, dosies ekskursijā uz Cēsīm, kur uzzinās vairāk par sociālo uzņēmējdarbību un brīvprātīgo darbu.

“Esam izveidojuši interesantu programmu jauniešiem, gan arī grupu vadītājiem. Izskatījās, ka viņi zina, uz ko atnākuši, zina, ka nebūs izklaide, būs darbiņš ar sevi un mācīšanās,” stāstīja nometnes pedagoģe Kristīne Goba.

Nometnes dalībnieki atzina, ka piedzīvotie treniņi un nodarbības jau mudinājuši aizdomāties, cik būtiski ir mācību procesā cītīgi apgūt visu, ko skola piedāvā, jo, iespējams, nākotnē apgūtās zināšanas var būt ļoti noderīgas.

“Man tas liek pievērst uzmanību matemātikai, ķīmijai, fizikai, jo īsti es nebiju dzirdējusi, kur šos priekšmetus varēs izmantot, un šajā nometnē labi piedāvā profesijas, kur viņus varēs izmantot,” sacīja nometnes dalībniece Daniela Gulbe.

“Man sen patīk matemātika, fizika, ķīmija un sen gribu ar to saistīt savu nākotni, un nākamgad arī mācīšos Rīgā,” atklāja nometnes dalībniece Anete Paula Tomiņa.

 “Man šķiet vērtīgi, ka nometnē pirms skolas visu to atsvaidzina, jo tas var piemirsties pa vasara, tas bija vērtīgi,” piebilda nometnes dalībniece Evelī Jurkāne.

Valmieras pilsētas pašvaldībā plāno, ka projekta ietvaros šāda veida vasaras karjeras nometnes jauniešiem varētu norisināties arī turpmākās divas vasaras.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti