Dienas notikumu apskats

Deputāti tomēr kāro pārdalīt budžeta naudu

Dienas notikumu apskats

Briseli satrauc politiskā nestabilitāte britu valdībā

Valmierā sprādzienā daļēji sagrūst māja; negadījumā viens cietušais

Valmierā sprādzienā daļēji sagrūst māja; negadījumā viens cietušais

Vienu no Valmieras privātmāju rajoniem, tā saukto Burkānciemu, ceturtdien, 9. novembrī, no rīta satricināja spēcīgs sprādziens. Tā rezultātā gandrīz sagruva vienstāva ēka ar mansardu, izpostīts ēkas jumts, cietušas arī blakus esošās ēkas. Sprādzienā apdegumus guvis 79 gadus vecs vīrietis, kurš nogādāts Vidzemes slimnīcā. Eksplozijas iemesls varētu būt gāzes noplūde no balona vai plīts.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) norāda, ka šorīt plkst. 9.06 tika saņemts izsaukums uz Brīvības ielu Valmierā, kur, pēc sākotnējās informācijas, ēkā bija noticis sprādziens.

Ugunsdzēsēji glābēji, ierodoties notikuma vietā, konstatēja, ka vienstāvu ēkā ar mansardu nograndis sprādziens, kā rezultātā sagruvis ēkas jumts, mansarda stāvs un ēkas sienas.

Sprādziens notika otrajā stāvā, bet eksplozijas laikā lidojušās stikla lauskas, betona bloki un dažādas līstes izkaisītas ne tikai pa šīs mājas pagalmu. Divām ēkām blakus bojātas jumta konstrukcijas, bet vienai ēkai izsisti divi logi.

Sprādzienā cietis apmēram 79 gadus vecs vīrietis, kurš nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Mediķi atzīst, ka sprādzienā cietušais vīrs ir guvis apdegumus, bet viņa stāvoklis esot stabils.

Kā teica notikuma vietā satiktais cietušā draugs un kaimiņš Uldis Aspers, vecais vīrs dzīvojis viens, jo abi bērni mīt ārpus Latvijas. Visticamāk, gadu nasta ir bijusi par iemeslu, lai notiktu kāda paviršība, rīkojoties ar gāzi.

VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis SkrastiņšGunta Matisone
  To, ka sprādziena iemesls varētu būt gāzes noplūde no gāzes plīts vai balona, apstiprina arī ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš.

  "Mazliet aprunājoties arī ar cietušo, cik viņš spēja pateikt, – viņš rīta pusē mēģinājis taisīt ēst uz savas gāzes plīts. Un aizdedzināšanas brīdī notikusi eksplozija. Tātad iespējamais iemesls varētu būt kādas iekārtas – gāzes plīts vai gāzes balona – bojājums," sacīja VUGD pārstāvis.

  Sprādziena iemeslu izmeklēšanā skaidros policija.

  Ugunsdzēsēji glābēji notikuma vietā pārkrāva ēkas konstrukcijas, lai pārliecinātos, ka zem drupām nav cilvēku.  VUGD darbs notikuma vietā pabeigts.

  Notikuma vietā strādāja 16 Valmieras, Strenču, Smiltenes un Cēsu ugunsdzēsēji glābēji un pieci speciālie ugunsdzēsības transportlīdzekļi.

  Ēkas īpašniekiem būs jādomā, ko darīt ar māju, jo, visticamāk, ka palikušās konstrukcijas vairs nav drošas un būs jānojauc. Ēkā darbu turpina būvinspektori, kas lems par palikušo konstrukciju drošumu. 


   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti