Valmierā siltumenerģijas tarifs saruks par 14,4%

SIA "Valmieras ūdens" siltumenerģijas tarifs no 1. jūlija būs par 14,4% jeb 8,20 EUR/MWh mazāks – 48,58 EUR/MWh (bez PVN). To paredz Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinātās izmaiņas "Valmieras ūdens" siltumenerģijas tarifos.

SPRK informēja, ka siltumenerģijas tarifs samazinājies, pateicoties iepirktās siltumenerģijas izmaksu samazinājumam. Komersants kopumā iepērk siltumenerģiju no trīs siltumenerģijas ražotājiem, tai skaitā no SIA "Valmieras enerģija", kam saražotās siltumenerģijas tarifs samazinājies par 21,1%, kas saistīts ar šķeldas un dabasgāzes cenu straujo kritumu tirgū.

"Siltumapgādes izmaksas ir lielā mērā atkarīgas no kurināmā cenas vai iepirktās siltumenerģijas izmaksām, ko apliecina arī šis gadījums. Iepirktās siltumenerģijas cena samazinās, pateicoties kurināmā cenas samazinājumam, līdz ar to SIA "Valmieras ūdens" piešķirtā atļauja, ko SPRK izdevusi 2017. gadā, dod iespēju koriģēt tarifu aktuālajai situācijai, kā rezultātā nodrošinot izmaksu ietaupījumu lietotāju rēķinos," stāstīja SPRK Enerģētikas departamenta direktore Līga Kurevska.

"Valmieras ūdens" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu piedāvājumu iesniedza SPRK šā gada 28. maijā. Regulators, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka piedāvātie tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai. 

Siltumenerģijas tarifi Latvijas pilsētās aplūkojami interaktīvā kartē SPRK mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt