Sadaļas Sadaļas

Valmierā no dzelzceļa cisternas notikusi naftas produktu noplūde

Uzņēmuma "East-West Transit" naftas bāzē Valmierā, Mūrmuižas ielā 15B, no dzelzceļa cisternas notikusi dīzeļdegvielas noplūde, informēja Valsts vides dienestā (VVD). Pēc sākotnējām aplēsēm no cisternas noplūdušas aptuveni 30 tonnas dīzeļdegvielas. Notikuma vietā veikti neatliekamie pasākumi piesārņojuma ierobežošanai.

VVD vides inspektori notikuma vietā konstatēja, ka dīzeļdegviela daļēji nokļuvusi uz grunts ap notikumu vietu, bet lielākā daļa novadīta uz savācējestakādi. Dīzeļdegviela noplūdusi uz uzņēmuma teritorijā esošajām lietus kanalizācijas sistēmas 5 uztvērējakām, kurās ir naftas ķērāji. Tā kā "Valmieras ūdens" darbinieki notikuma brīdī uzņēmuma teritorijā tīrīja lietus kanalizācijas sistēmu, operatīvi izdevies aiztaisīt pēdējo kontrolaku, novēršot tālāku naftas produktu noplūdi. Saskaņā ar "East-West Transit" pārstāvju sniegto informāciju, dabā lietus kanalizācijas tīklos varētu būt noplūdušas aptuveni 26 tonnas dīzeļdegvielas. 

VUGD pārstāvis Jānis Skrastiņš par dīzeļdegvielas noplūdiKristaps Feldmanis

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes komandieris, pulkvedis Jānis Skrastiņš Latvijas Radio norādīja, ka noplūdušas vairāk nekā 26 tonnas dīzeļdegvielas. Tās izplatības ierobežošanas un savākšanas darbi norisinājušies jau kopš pusdienlaika, šobrīd ap laukumu, kurā degviela izplūdusi, izvietotas absorbējošas bonnas un tiek veikta uzraudzība. Aktīva seku likvidēšana tiks turpināta piektdien. Krastiņš norādīja – šāda apmēra noplūde ir ārkārtējs gadījums, kādu līdz šim komandieris nav pieredzējis.

Degvielas noplūde "East-West Transit" naftas bāzē Valmierā (08.10.2020)

Atbildīgie dienesti un "Valmieras ūdens" pārstāvji strādā, lai identificētu potenciālās naftas produktu uzkrāšanās vietas lietus ūdeņu kanalizācijas tīklos un varētu uzsākt kanalizācijas tīklu attīrīšanu no dīzeļdegvielas.

Lai novērstu iespējamo riskus, kas saistīti ar naftas produktu piesārņojuma nokļūšanu apkārtējā vidē, lietus kanalizācijas tīklu izplūdes vietās Gaides strautā (Mūrmuižas un Cempu ielas krustojumā) un lietus kolektora izplūdes vietā blakus adresei Stacijas laukums 9, Valmierā – uzstādītas naftas produktus absorbējošās bonas. Veikta piesārņotā ūdens izsūknēšana no grāvja, šobrīd izsūknētas divas tvertnes (kopā 8 tonnast) un to saturs nogādāts uz "East-West Transit" naftas bāzi Valmierā, no kurienes tālāk tiks organizēta piesārņotā ūdens nodošana apsaimniekotājam. Savukārt uzņēmuma teritorijā uz piesārņotās augsnes izbērti absorbenti. 

Lai novērtu iespējamos piesārņojuma izplatības riskus, "East-West Transit" naftas bāzē  piesārņotais ūdens tiks izsūknēts no esošās lietus kanalizācijas sistēmas un akas. Papildus veiktajiem neatliekamajiem pasākumiem lietus kanalizācijas tīklos plānots ievadīt virsmaktīvās vielas naftas produktu absorbcijai. 

Degvielas noplūde "East-West Transit" naftas bāzē Valmierā (08.10.2020)

Atbildīgie dienesti sadarbībā ar pašvaldību turpinās uzraudzību lietus ūdeņu izplūdes kolektora vietā, nepieciešamības gadījumā nomainot bonas pret jaunām.  Ņemot vērā, ka lietus kanalizācijas sistēma, kur nonākusi dīzeļdegviela, saistīta ar plašākā rūpniecības zonā esošo infrastruktūru, tiks veikts iespējamo izplūdes vietu monitorings. 

VVD aicina iedzīvotājus ziņot, ja Valmieras pilsētā tiek novērots naftas produktu piesārņojums pilsētas lietus kanalizācijas tīklu izplūdes vietās, zvanot VVD pa telefonu 26338800 visu diennakti.

"East-West Transit" naftas bāzei Valmierā, Mūrmuižas ielā 15B, ir izdota B kategorijas piesārņojošas darbības atļauja naftas produktu pārkraušanai un uzglabāšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt