Dienas ziņas

Nocērt dižozolu Duntes ielā 28

Dienas ziņas

Mērsraga novadā savāc beigtās meža cūkas

Konstatē nelikumīgus pieslēgumus

Valmierā konstatē nelikumīgus pieslēgumus ūdensvadam un izsludina «amnestiju»

Remontējot maģistrālo ūdensvadu un kanalizācijas tīklus Valmierā, konstatēti vairāki patvaļīgi pieslēgumi. Uzņēmums “Valmieras ūdens” par šādu nesaskaņotu rīcību namu īpašniekiem var piemērot pat daudzkārt lielāku pieslēguma maksu nekā tad, ja saistības būtu nokārtotas likumīgā ceļā. 

Taču ne visus sankcijas biedē, un ir atklāti jauni pieslēgšanās gadījumi. Tāpēc sākta akcija – tiem, kuri paši izrādīs labo gribu, soda nauda būs mazāka.   

Pēdējos gados Valmieras pilsētā centralizētajiem ūdensapgādes un kanalizācijas tīkliem izbūvētas simtiem jaunas pieslēgšanās vietas, pietuvinot tās maksimāli tuvu potenciālajiem lietotājiem.

Taču tas daļu pamudinājis uz pašdarbību, un pieslēgumi izveidoti saviem spēkiem vai, pieaicinot kādus strādniekus, kas tā gatavi piepelnīties. Tagad ziemā, kad zemes rakšana nenotiek, bet ir plānotie remontdarbi, uzņēmuma “Valmieras ūdens” darbinieki konstatējuši kārtējos patvaļīgos pieslēgumus.

Kanalizācijas akas pamatnē ieskalota smilts, melnzeme, koku lapas un daudz kas cits, kas palēnām aizsprosto maģistrālo vadu un samazina caurplūdi. Patvaļīgi izbūvētais pievads nav hermētiski noslēgts, tā nu viss piesārņojums ticis iekšā pa spraugām kopā ar lietus ūdeņiem. Pieķert vainīgos gan grūti.

Bet dažviet no īpašumiem līdz pieslēgšanās vietām ir vien daži metri un tas neprasa pārāk daudz laika, lai paliktu nepamanīti.

“Mēs to pieslēgumu principā noliekam viņam degungalā un tad, kas atliek - tikai sarunāt kādus cilvēkus, kas tur pa vakaru pa pāris stundām izrok, un viņš savieno to, ko viņam tur vajag savienot,” par nelegāliem pieslēgumiem saka SIA “Valmieras ūdens” būvinženieris Vairis Zaduņenko.

“Šie pieslēgumi ir neprofesionāli veikti, un tad veidojas dažādas avārijas  maģistrālajos tīklos gan ūdensvadā, gan kanalizācijā, tas ir viens. Un otrs, ir jāapzinās, ka tā reāli ir zagšana,” piebilst SIA “Valmieras ūdens” Klientu daļas vadītājs Dagnis Muižnieks.

Visbiežāk nelikumīgie pieslēgumi arī tiek konstatēti maģistrālo tīklu remontdarbu laikā vai jau novēršot avārijas sekas. Tad arī atklājas, ka ar mājsaimniecību nav noslēgts līgums, un par to pievienošanās maksa var tikt piemērota pat pieckāršā apmērā. Iepriekšējos gados tie būtu vairāk nekā 600 eiro, bet, tā kā problēma ir jau ilgstoša, to risināt “Valmieras ūdens” nolēmis, ar šo gadu samazinot pieslēguma maksu, kas ir 60,5 eiro, gan arī pirmo reizi ar īslaicīgu kampaņu.

Tā nu tiem, kuri līdz marta vidum savus patvaļīgos pieslēgumus legalizēs, tā vietā, lai vēlāk maksātu vairāk nekā 300 eiro, soda nauda tiks samazināta neatkarīgi no tā, cik ilgi pakalpojums izmantots.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti