Dienas ziņas

Latvijā par drošību uz ledus neviens neatbild

Dienas ziņas

Slēdz četras degvielas uzpildes stacijas

Valmierā būvē krematoriju

Valmierā jaunā krematorija darbu sāks tuvākajos mēnešos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Valmierā noslēgumam tuvojas krematorijas būvniecība, kuras darbību plānots sākt tuvāko mēnešu laikā,  un līdz ar to šis pakalpojums būs pieejams ne tikai galvaspilsētā.

Savā ziņā tas bijis viens no projekta īstenošanas iemesliem, lai šajā jomā radītu konkurenci. Vēl viens arguments - kremācija kā alternatīva tradicionālai apbedīšanai kļūstot pieprasītāka, turklāt arī pašvaldībām šis piedāvājums varētu būt aktuāls savu kapsētu problēmu risināšanā.

Krematorija Valmierā, kas ir privāta uzņēmēja iniciatīva, top pie Kocēnu kapsētas. Tās
pilnvarotais pārstāvis stāsta, daudzi jau jautājuši, kad pakalpojums būs pieejams, un tas tikai apstiprina, ka reģiona iedzīvotājiem ir nepieciešama alternatīva. Šobrīd vienīgajā krematorijā Rīgā esot visai augstas pakalpojuma cenas.

“Tie pakalpojumi tiek piedāvāti jau aptuveni 20 gadus, un tas bija viens no iemesliem, kāpēc vajadzētu ieviest otru krematoriju, kas varētu konkurēt un piedāvāt pievilcīgāku cenu," saka SIA "Apbedīšanas nams - krematorija" pilnvarotais pārstāvis Edgars Timpa.

Reģionu līmenī jautājums par vēl kādas krematorijas izveidi aktuāls jau sen. Timpa piebilst, tam iemesls arī ierobežotās platības kapsētu paplašināšanai. “Katru gadu pašvaldības nepiešķir vairāk zemes platības, līdz ar to jautājums par kapu vietu trūkumu paliek arvien aktuālāks," norāda Timpa.

Valmierā situācija pagaidām vēl apmierinoša, taču pēc gadiem varot mainīties. No četrām kapsētām trīs jau daļēji slēgtas, kur apbedījumi notiek tikai dzimtas kapos. Vienīgā, kur vēl iespēja paplašināties, ir Kocēnu kapsēta, taču tur problēmas sagādā augsts gruntsūdeņu līmenis un jaunas apbedījumu vietas ierīkot ir grūti. “Pašlaik sākam arī kustināt atkārtoti jautājumu par meliorāciju, lai liekos ūdeņus varētu novadīt. Diezgan smagi mums tur iet, bet mēģinām risināt," atzīmē Valmieras pilsētas pašvaldības Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes vadītāja Rita Jemšika.

Krematorijas darbību Valmierā plānots uzsākt līdz 1.aprīlim. Tajā būs arī atvadu zāle, morgs, ārsta kabinets, sekciju veikšanas un citas palīgtelpas, arī apbedīšanas piederumu veikals.

Paredzēts izveidot arī kolumbāriju, kur varēs uzglabāt urnas ar kremēto cilvēku pelniem. Tas vairāk interesētu ārzemēs dzīvojošos, kam nav iespējas regulāri sakopt savu mūžībā aizgājušo tuvinieku apbedījuma vietas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti