Dienas ziņas

Meklē un piedāvā darbu Valkas-Valgas darba tirgū

Dienas ziņas

Daugavpilī pieaug pilsonības pretendentu skaits

Iepazīstina ar pirmo īres namu dzīvokli Valmierā

Valmierā izrāda pirmo īres namu dzīvokli

Pirmās dzīvokļu atslēgas topošajos īres namos Valmierā īrniekiem varētu nodot nākamā gada martā. Tā, iepazīstinot žurnālistus ar pirmo pilnībā pabeigto dzīvokli, solīja gan būvnieks, gan Valmieras mērs. Pašlaik divās ēkās top 150 dzīvokļu, bet tā kā interese jau pārspēj piedāvājumu, visdrīzāk, nāksies būvēt vēl jaunus īres namus.

Īres namos Valmierā prezentēts pirmais jau būtībā dzīvošanai gatavais trīs istabu dzīvoklis. Pa abiem īres namiem tādu kopumā būs 45, kuru platība būs 50-54 kvadrātmetri. Dzīvoklī redzamās mēbeles gan ir tikai vizuālam ieskatam, taču tajos būs jau iebūvēta virtuves iekārta un pilnībā aprīkota vannas istaba.

Plānots, ka drīzumā dzīvokļus varēs apskatīt arī interesenti un šobrīd paralēli būvniecībai tiek risināti arī juridiskie jautājumi par īres tiesībām.

"Dzīvokļus izīrēt var tikai izsoles kārtībā. Gada beigās, precīzi vēl nevaru pateikt, jau tiks rīkotas publiskas izsoles par katru dzīvokli atsevišķi un izsoles priekšmets būs īres tiesību izsole," teica SIA “Valmieras namsaimnieks” valdes priekšsēdētājs Valdis Jēgers.

Vēl nav skaidri zināms, kāda būs dzīvokļu īres tiesību sākuma cena, bet tas būs vienreizējs maksājums.

Īres tiesības būs uz pieciem gadiem, taču, ja to laikā neizdosies atrast pastāvīgu mājokli, plānots, ka varēs slēgt jaunu īres līgumu.

Īres namus būvē, lai piesaistītu dažādu jomu speciālistus, kā arī lai nāktu pretī tiem, kuri jau strādā Valmierā, bet dzīvo un ir deklarējušies citur, jo pilsētā dzīvesvietu atrast grūti. Ir cerība, ka līdz ar īres namiem pamazām sakārtosies arī īres tirgus, jo šobrīd cenas jau līdzvērtīgas piedāvājumiem Rīgā.

Tāpat šis projekts palīdzēs kopumā iekustināt jaunu mājokļu būvniecību reģionos, jo arī citās pašvaldībās situācija ir līdzīga. Turklāt, ja būs darbaspēks, tad lielāka interese būšot arī privātiem investoriem.

"Mums visvairāk tagad palīdzēs arī tas, ka tā slavenā organizācija OECD ir atzinusi to, ka ir nepieciešams ārpus Rīgas reģiona būvēt īres dzīvokļus un pulcināt cilvēkus tur, kur ir darbavietas," teica Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

"Par šādu segmentu, manā skatījumā, tieši var rūpēties pašvaldība, bet vairāk jārūpējas par investoru, kas šeit nāk un ražo, dod darbavietas. Veidojas ģimenes, tātad ir dzimstība un infrastruktūra, ko nodrošina pašvaldība," teica SIA "Monum" valdes priekšsēdētājs Māris Ozoliņš.

Valmieras īres namos vēl būs pieejami 15 vienistabas dzīvokļi 25-30 kvadrātmetru platībā un 90 divistabu dzīvokļi 34-41 kvadrātmetru platībā.

Tā kā šobrīd pieprasījums jau ir lielāks nekā piedāvājums, Valmieras lielais mērķis ir kopumā piedāvāt 1000 īres dzīvokļus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt