Valmierā izmaksās stipendijas pedagoģiju studējošajiem, kuri plāno palikt strādāt novadā

Valmierā izmaksās stipendijas pedagoģiju studējošajiem novadniekiem, kuri pēc studiju pabeigšanas plāno palikt strādāt izglītības iestādēs pašvaldībā, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Likums "Par pašvaldībām" nosaka, ka pašvaldība attiecīgās administratīvās teritorijas iedzīvotāju interesēs var brīvprātīgi realizēt savas iniciatīvas ikvienā jautājumā, ja tas nav Saeimas, Ministru kabineta, ministriju, citu valsts pārvaldes iestāžu, tiesas vai citu pašvaldību kompetencē vai arī ja šāda darbība nav aizliegta ar likumu.

Pašvaldības pakļautībā esošo izglītības iestāžu sekmīgas darbības nodrošināšanu arvien būtiskāk ietekmē nepieciešamo pedagogu speciālistu trūkums, kas apdraud pilnvērtīgu izglītības pakalpojumu pieejamību Valmieras novada un Vidzemes reģiona iedzīvotājiem.

Atbalsts jaunajiem speciālistiem stipendijas veidā sekmētu jauno speciālistu piesaisti darbam Valmieras novada izglītības iestādēs, tādējādi risinot arī paaudžu nomaiņas problēmu.

Atbilstoši "Latvija 2030" prioritātei "Ilgtermiņa ieguldījumi cilvēkkapitālā" un Valmieras pilsētas ilgtspējīgas attīstības stratēģijai 2015.–2030.gadam viena no pilsētas attīstības ilgtermiņa prioritātēm ir izglītota, aktīva, radoša, uz veselīgu un videi draudzīgu dzīvesveidu orientēta sabiedrība. Savukārt Valmieras pilsētas attīstības programma 2015.–2020.gadam paredz īstenot aktivitātes saistībā ar kvalitatīvas izglītības satura nodrošināšanu, kompetences centru attīstību un ekselences tīkojumu, kas ir cieši saistīts ar pedagoģiskā personāla nodrošinājumu, jo ar nepietiekošiem cilvēkresursiem kvalitatīvu izglītību nav iespējams nodrošināt.

Pašvaldības ieskatā stipendiju piešķiršanas mehānisms studentiem, kuri apgūst pedagoģiskās izglītības programmu, sekmēs izglītības apguves pakalpojumu pieejamības nepārtrauktību Valmieras novada pašvaldības izglītības iestādēs un veicinās kvalificēta pedagoģiskā personāla piesaisti izglītības apguves pakalpojumu nodrošināšanai nākotnē.

Līdz ar to pašvaldība apstiprinājusi saistošos noteikumus, kas nosaka kārtību, kādā vietvara budžetā paredzēto līdzekļu ietvaros piešķir stipendijas studentiem, kuri apgūst pedagoģiskās izglītības programmas, nosakot stipendijas pretendentu atlases kārtību, tiem izvirzāmās prasības, stipendijas piešķiršanas un izmaksas kārtību, kā arī nosacījumus stipendijas saņēmējam.

Plānots, ka 2022. gadā stipendijas tiks piešķirtas 10 topošajiem pedagogiem, kuri apgūst attiecīgo mācību programmu un pēc studiju beigšanas vēlas nodibināt darba tiesiskās attiecībās ar kādu no Valmieras novada pašvaldības dibinātajām izglītības iestādēm.

Paredzēts, ka stipendiju saņēmēju skaitu un stipendijas apmēru noteiks katru gadu, apstiprinot pašvaldības ikgadējo budžetu.

2022. gadā plānots piešķirt stipendijas desmit personām, līdz ar to kopējā ietekme uz pašvaldības budžetu 2022. gadā būtu 7200 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti