Valmierā datorzinātnes apgūs studentu grupa no Francijas

10 studenti no ESME Sudria augstskolas (ESME Sudria Engineering School) Francijā, kas studē IT un inženierzinātņu studiju programmās, studentu apmaiņas programmas laikā šajā semestrī studēs datorzinības tieši Vidzemes Augstskolā (ViA), lsm.lv uzzināja augstkolā.

Francijas studenti apgūs datoru tīklus un to administrēšanu, programmēšanu, informācijas sistēmu analīzi un pilnveidošanu, interneta tehnoloģijas, virtuālās un papildinātās realitātes tehnoloģijas, IT nozares angļu valodu, kā arī tiks iepazīstināti ar latviešu valodu un kultūru.

Kā pastāstīja ViA Starptautisko projektu vadītāja Līga Cvetkova, Francijas studentu grupa tiks uzņemta pirmo reizi, un sadarbība ir uzsākta samērā nesen, kad ESME Sudria augstskola uzrunāja Vidzemes Augstskolu tieši ar interesi veidot šādu studentu apmaiņu. „ViA šajā pavasara semestrī, kopā ar franču studentu grupu, uzņems jau 21 ārvalstu apmaiņas studentu. Ārvalstu studentu skaits pieaug, un tas pozitīvi ietekmēs gan studiju kvalitāti, gan augstskolas starptautisko dimensiju,” informē Cvetkova.

ESME Sudria augstskola paredz studijas ārzemēs kā obligātu studiju daļu, un ViA ir viens no ārvalstu studiju posma partneriem, kas nodrošina studentiem piemērotu programmu angļu valodā.

Studentiem tiks nodrošināts kvalitatīvs atbalsts – gan latviešu studentu mentori, gan koordinators augstskolā. Tāpat Starptautiskā moduļa koordinatore Baiba Pāvule, kas ir arī franču valodas speciāliste, vadīs studentiem latviešu valodas un kultūras nodarbības, un ir gatava palīdzēt studentiem tīri sadzīviski, ja radīsies kādas starpkultūru vai valodas barjeras. Visi apmaiņas studenti dzīvos ViA studentu viesnīcā.

ESME (Ecole Spéciale de Mécanique et d’Electricité) Sudria augstskola ir viena no vadošajām Eiropas augstākās izglītības un pētniecības iestādēm ar specializāciju inženierzinātnēs un tehnoloģijās, izvietota Parīzē, Lionā un Lillē, to 1905. gadā nodibināja franču militārais inženieris Joahims Sudria (Joachim Sudria).

Franču studentu grupa Valmierā ieradīsies 1. februārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt