Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Visi defekti uz autoceļiem jānovērš būvniekiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jauniešus motivē mācīties un iesaistīties darba tirgū

Valmierā bez darba vai izglītības palikušiem jauniešiem palīdz apgūt arodu

Lai mudinātu  jauniešus, kuri nemācās un nestrādā, mainīt savu dzīvi, Valmierā tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda projekts “Proti un dari”. Tā laikā jaunieši iesaistās dažādās nodarbībās un aktivitātēs, kuru mērķis - motivēt iegūt izglītību, apgūt arodu un vēlāk iesaistīties arī darba tirgū. Līdz 2018. gadam projektā plānots iesaistīt vairāk nekā 5000 jauniešu no visas Latvijas.

Projekta “Proti un dari” dalībnieki iepazīst dažādas profesijas - analizē tās un pārrunā, kādas prasmes nepieciešamas, lai tajās varētu strādāt. Šoreiz nodarbība saistīta ar karjeras izglītību, bet ik reizi tās temati mainās.

Projekta aktivitātēs jaunieši tiekas divas reizes nedēļā Valmieras vakarskolā - piedalās izglītojošās nodarbībās un apmeklē uzņēmumus, iepazīstot dažādas profesijas un darbojoties praktiski kopā ar speciālistiem. Ikdienā ar jauniešiem strādā vairāki mentori un aktivitātes plāno, balstoties uz ikviena dalībnieka interesēm, prasmēm un iespējamiem darbības virzieniem.

Jau tagad pēc projektā pavadītiem četriem mēnešiem lielai daļai jauniešu ir zināms, ko viņi vēlas darīt turpmāk.

“Es biju ieslēgts sevī, un es nepiedalījos gandrīz nekur,” norāda projekta dalībnieks Andris Kaminskis. “Man bija tāda doma, kad paliek 18 gadi, es braucu prom uz ārzemēm. Bet tā kā es esmu ieguvis ļoti labus skolotājus, jaunus draugus, es izlēmu palikt. Es iesniedzu dokumentus un arī te mācīšos,” saka Kaminskis.

“Man iepatikās frizieres darbs. Es domāju pēc 12. klases iet kursos,” par sevi stāsta projekta dalībniece Signe Bortiņa.

Šobrīd projektā iesaistījušies 14 jaunieši vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri vai nu nav ieguvuši pamata vai vidējo izglītību, vai arī šobrīd vienkārši nevar atrast algotu darbu.

Kā atzīst projekta vadītāja Daiga Ramata - tādu jauniešu ir daudz, tādēļ būtiski viņus iedvesmot un motivēt izglītoties, apgūt arodu, kā arī ne mazāk svarīgi - kļūt sociāli aktīviem. “Visgrūtākais ir tos jauniešus dabūt ārā no mājas, jo viņi ir pieraduši tur būt, neko nedarīt un labāk neko nezināt,” saka mentore Janīna Carjova.

“Jaunieši ārkārtīgi dzīvo ilūzijās,” skaidro Ramata. “Viņi iedomājas, kā tas viss būs: nu tik skaisti, es iešu darbā, es būšu pats sev noteicējs, man būs nauda, man būs brīvība - tas tā nav. Tāpēc ir ļoti svarīgi jauniešiem iedod realitātes izjūtu, lai viņi saprot, ka darbs nav nekāda joka lieta,” pauž projekta vadītāja.

Projekts “Proti un dari” jau trešo gadu tiek īstenots visā Latvijā. Šogad tajā piedalās 75 pašvaldības, aktivitātēs iesaistot aptuveni 500 jauniešus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt