Valmierā augstākais ūdens līmenis vismaz 50 gadu laikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Ūdens līmenis Valmierā trešdienas rītā ir augstākais vismaz 50 gadu laikā, liecina pilsētas pašvaldības un Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Plkst. 6 ūdens līmenis Gaujā pie Valmieras sasniedza 4,91 metrus virs hidroloģiskās stacijas nulles atzīmes un tas ir viens no augstākajiem ūdens līmeņiem pēdējā vairāk nekā pus gadsimta laikā.

Iepriekš lielajos palos 2010. gadā maksimālais ūdens līmenis bija par desmit centimetriem zemāks.

Citos Gaujas posmos un Gaujas pietekās ūdens līmenis samazinās vai ir svārstīgs.

Applūduši pagrabi

Kā skaidroja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš, Valmierā un Strenčos, kur iepriekšējās diennaktīs bija ļoti straujš ūdens kāpums, ir salīdzinoši mierīgi. „Strenčos konstatēts mīnuss desmit centimetri, kritums. Valmierā ūdens ir kāpis, bet nav tik strauji kā iepriekš. Diennaktī kāpums ir apmēram 30 centimetri, un tas vairs nav tik dramatiski, jo tā mazā drošā zona ir spējīga vēl to visu nest,” norādīja VUGD pārstāvis.

Pie piecām vai sešām daudzdzīvokļu mājām, kur otrdienas vakarā pagrabos parādījās ūdens, notiek arī patrulēšana, ko veica pilsētas komunālie dienesti, pašvaldības un valsts policija, arī VUGD.

Pilsētas kreisā krasta lietus ūdens, kanalizācijas sistēmas vairākās vietās ir pārpludinātas ar upes ūdeni. Tomēr pašlaik tas vēl esot tādā līmenī, ka ar to ir iespējams cīnīties. Citādāk gan būs, ja ūdens līmenis turpinās kāpt, atzīmēja VUGD pārstāvis.

Palienes turpinās applūst

Hidrologi prognozē, ka Valmierā drīzumā sāksies pakāpeniska palu ūdeņu atkāpšanās. Savukārt Cēsīs, Siguldā, Ādažos un Carnikavā gaidāma ūdens līmeņa paaugstināšanās Gaujā un plašāku palieņu applūšana.

Savukārt Daugavā pie Daugavpils jau aptuveni diennakti ūdens līmenis ir nemainīgs - 7,93 metri virs stacijas nulles atzīmes. Krāslavā ūdens līmenis kopš otrdienas nedaudz samazinājies - par aptuveni pieciem centimetriem.

Kritiski augsts ūdens līmenis saglabājas Daugavā posmā no Daugavpils līdz Līvāniem.

Aiviekstē pie Lubānas ūdens līmenis pēdējā diennaktī pakāpies par sešiem centimetriem. Pārējās Latvijas upēs turpinās ūdens līmeņa pazemināšanās vai nelielas tā svārstības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti