Valmierā attālināti māca frizēties un svinēt svētkus

Vai attālināti var strādāt frizieris, un vai attālināti var noorganizēt korporatīvu pasākumu? Izrādās, ka var. Par to, kā uzņēmēju darbu maina šis laiks, var pārliecināties Valmieras Attīstības aģentūras uzsāktajā sociālajā kampaņā „Atbalsti vietējos! Atbalsti Valmieru!” Kampaņas būtība ir – uzņēmējiem nelielā videostāstījumā jādalās ar savu pieredzi, jāstāsta, kas ir mainījies viņu ikdienas darbā. Šie video stāstījumi tiek publicēti sociālajos tīklos, aicinot arī citus dalīties savā pieredzē.

Valmierā attālināti māca frizēties un svinēt svētkusGunta Matisone

  Īsā video par pašreizējo piedāvājumu valmieriešiem stāsta frizieru salona „Dīva” īpašniece Evita Strādere. Protams, matus nogriezt vai ieveidot attālināti nav iespējams, tādēļ salonā domāts, kā savām klientēm tomēr palīdzēt šajā laikā:

  ''Viens no variantiem ir produktu piegāde, otra opcija - ja esat pašizolācijā vai karantīnā, bet ir pienācis laiks matu sakārtošanai un sakņu piekrāsošanai, tad esam gatavi izveidot jūsu krāsu formulu un vajadzīgo bezkontakta formā piegādāt līdz jūsu mājas durvīm.''

  Klientam sūtījumā tiek sapakota gan krāsa, gan trauciņi tās jaukšanai, gan citas nepieciešamās lietas. Evita Strādere apgalvo, ka lielākoties jau pārzina savu klientu vēlmes, kādu matu toni viņi vēlas.

  ''Ja būs gadījumi, kad klientam būs vajadzīga palīdzība krāsas sajaukšanā, ja mēs šo cilvēku nezinām, tad tā saziņa notiks, sūtot bildes, aprunājoties konsultācijas veidā, kas ir ar matiem darīts, kādā stāvoklī ir mati, uz kādu toni mēs gribam iet, tad attiecīgi šī recepte tiks izveidota. Būtība ir sekojoša - tiks pievienota instrukcija gan rakstiskā veidā, gan mēs uzfilmēsim video - gan tādu, ja cilvēks pats sev cenšas ieklāt matos krāsu, gan ja to dara kāds mājinieks, tātad soli pa solim instruktāža, lai cilvēkiem ir vieglāk šo procesu veikt,'' stāsta friziere.

  Ieņēmumi salonā ir ļoti kritušies, tādēļ Evita Strādere vērtē, ka šis Valmieras Attīstības aģentūras izaicinājums – pastāstīt par savu šī brīža darbu – ir bijis arī kā pamudinājums meklēt jaunas darba formas.

  ''Tas bija ļoti interesanti – padomāt, jo, protams, ka pirmais, kas šinī brīdī nāk prātā tādā satraukumā: ko gan mēs kā frizieri varam klientam palīdzēt, jo viņš ir mājās un mēs savu pakalpojumu tiešām sniedzam tiešā kontaktā. Nu jā, mēs varam piegādāt šampūnus, mēs varam produktus piegādāt, tas būtu viens, bet kā turpināt to pakalpojumu? Tad atradām vismaz šāda veida risinājumu, ka mēs varam šādi palīdzēt,'' klāsta Strādere.

  Valmieras Attīstības aģentūras uzņēmējdarbības projektu vadītāja Māra Rudīte atzīst, ka šī

  sociālā kampaņa – dalīties ar savu šī brīža pieredzi, pārkārtojot savu darbu, – liecina, ka uzņēmēji meklē ceļus, kā pielāgoties šim krīzes laikam un nepadoties.

  ''Atsaucība ir, un tas piedāvājums ir gana dažāds. Ir uzņēmēji, kuri ir mainījuši savu piedāvājumu, kā, piemēram, bērnu centrs „Kā mājās”: viņiem vienmēr ir bijušas klātienes robotikas nodarbības, tagad viņi šīs robotikas nodarbības piedāvā veikt mājās, uz 24 stundām saņemot robotikas būvēšanas komplektu, tad bērns var dažādas nodarbības izpildīt mājās un tad šo komplektiņu nogādā atpakaļ uz bērnu centru. Zinu, ka uzņēmums, kas arī atsaucās aicinājumam, aģentūra „Eži”, kura organizēja pasākumu „Korporatīvais pasākums, kurš nenotika”, – uz to nevar ierasties klātienē, taču viņi ir nodrošinājuši feisbuka tiešraidi, kurā katrs savās mājās, ieslēdzot feisbuka tiešraides tīklu, var piedalīties korporatīvajā pasākumā,'' stāsta Māra Rudīte un spriež, ka šis laiks un arī turpmākie mēneši parādīs, ka ļoti daudzējādi varam izmantot modernās tehnoloģijas. Un ne tikai, lai strādātu attālināti, bet arī sarīkotu svētkus sev un draugiem:

  ''Viens no pirmajiem uzņēmumiem, kas atsaucās mūsu aicinājumam, bija restorāns „Vecpuisis”, kurš katru dienu papildina savu piedāvājumu, – gan vienkāršu vakariņu piegāde mājās, gan īpašu vakariņu piegāde, lai uztaisītu svētkus. Arī mēs savā ģimenē esam taisījuši pat video vārda dienas svinības, kur katrs pie sava galda sēž, bet sarunas jau no tā nemainās, tāpat varam parunāties, nu samīļoties uz kādu laiku esam atlikuši...''

  Videostāsti par uzņēmēju darbu ir viens no sociālās kampaņas „Atbalsti savējos! Atbalsti Valmieru!” virzieniem, otrs ir apkopot visus tos Valmieras un apkaimes mājražotājus, uzņēmumus, tirgotājus, kuri varētu veikt piegādes mājās.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti