Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Patēvs seksuāli izmanto 13 gadus vecu zēnu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Valles vidusskolā nebūs 10. klase

Valles skolai vajadzēs šķirties no vidusskolas

Lai gan Satversmes tiesa atcēla Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iepriekš noteikto minimālo skolēnu skaitu 10. klasē, Vecumnieku novada dome lēmusi, ka novada skolās 10.klasi varēs atvērt tikai tad, ja līdz 15. augustam būs pieteikušies vismaz desmit skolēnu. No četrām novada vidusskolām šis lēmums būtiski ietekmēs tikai vienu -Valles vidusskolu. Ja  tiks īstenota ministrijas iecerētā skolu tīkla sakārtošana, novadam, visticamāk, nāksies šķirties no visām vidusskolām.

No Vecumnieku novada četrām vidusskolām vismazākā ir Valles vidusskola, kas, visticamāk, arī vienīgā izjutīs jūlijā pieņemtā domes lēmuma sekas – 10. klasi atvērt vien tad, ja tajā ir vismaz desmit audzēkņi. „Pagājušajā gadā bija 131 bērns,” apstiprina skolas lietvede Astrīda Celmiņa.

Vēl maijā uz vidusskolu solījuši nākt 11 devītās klases beidzēji, tomēr pieteikušies  vien pieci audzēkņi. Tas nozīmē, ka jau otro gadu desmitā klase, visticamāk, netiks atvērta.

„Es saprotu, ka vairāki ir aizgājuši uz Saulaini un citām profesionālajām skolām. No vienas puses tas ir labi, bet līdz ar to mums paliek audzēkņu mazāk,”

atzīst Valles vidusskolas direktora vietnieks Ziedonis Jankužs.

Tikmēr talantīgākie bērni meklē iespēju zinības apgūt ģimnāzijās un lielajās skolās, par ko liecina starpnovadu norēķini, kas jau sasnieguši gandrīz 140 000 eiro. „Vallē tie rezultāti pagājušajā un aizpagājušajā gadā nav tie augstākie, bet pirms tam tie bija salīdzināmi ar vidējiem valstī. Jāsaka, ka pietiekami bieži uz vietas paliek tādi bērni, kuri nav gatavi doties izglītoties nekur ārpus novada. Tad pedagogu darbs strādāt ar ne tiem talantīgākajiem bērniem nav tas vieglākais,” neslēpj Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Jānis Kovals (Zaļo un Zemnieku savienība).

Valles vidusskolā pedagogu vidējais vecums esot 51,5 gadi, bet jaunie pedagogi šurp nenākot. Ja īstenosies IZM iecerētā skolu tīkla sakārtošana ,visticamāk, kritērijus nevarēs izpildīt arī citas novada skolas. Cerības saglabāt vismaz vienu vidusskolu gan esot, jo 25 kilometru rādiusā citu skolu neesot. „Jācer, ka skolēni nebūs zaudētāji, jo mūsu teritorija ir pietiekami plaša un izkliedēta. Jau šobrīd ir situācija, kad bērni 6.30 iekāpj autobusā,” saka Kovals.

Pagājušajā mācību gadā pamatskolas un vidusskolas posmos mācījās  836 skolēni, kuru  apmācība novadam izmaksājusi vairāk nekā 93 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt