Valkas skolas gaida apvienošana; dome sola saglabāt visas skolotāju štata vietas

Valkā drīzumā gaidāma abu pašvaldībā esošo skolu apvienošana, taču visas skolotāju štata vietas tiek solīts saglabāt – tā Latvijas Radio pastāstīja  laikraksta „Ziemeļlatvija” galvenā redaktore Ingūna Johansone.

Pašlaik Valkā ir divas skolas – pamatskola un ģimnāzija. Valkas novada domes sēdē ceturtdien, 29.oktobrī, visticamāk, lems par abu skolu apvienošanu.

Tiek solīts, ka līdz ar izmaiņām tiks turpināti līgumi ar visiem pedagogiem. Amatu gan nāksies zaudēt vienam no direktoriem – pēc apvienošanas uz šo amatu plānots rīkot konkursu.

Žurnāliste skaidro, ka šāds solis saistīts ar rūkošo iedzīvotāju un bērnu skaitu novadā. Tāpēc lēmums apvienot skolas būs loģisks, lai spētu izglītības iestādi uzturēt. Turklāt pašlaik abās skolās ir septītās klases, kas nozīmē neveselīgu konkurenci starp skolām, norādīja žurnāliste.

Savukārt, ja pēc apvienošanas skolēnu skaits būs pietiekami liels, skolai būs cerība uz ieguldījumiem no Eiropas Savienības fondiem.

Vecākiem un bērniem gan gaidāmās izmaiņas emocionāli un praktiski rada bažas. Tāpēc iecerēts veidot darba grupu, kas strādās ar praktiskajiem jautājumiem skolu apvienošanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti