Sadaļas Sadaļas

De Facto

Slimnīcas reģionos paliek bez ārstiem

De Facto

Ko gribēja spridzināt Šiškins?

Valkas novada mērs reklamē veikalu

Valkas novada mērs savas firmas reklāmu uzņem darba kabinetā

Paralēli saviem tiešajiem pienākumiem pašvaldībā, Valkas novada mērs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija) reklamē interneta veikalu. Turklāt video reklāma uzņemta Kraukļa kabinetā Valkas novada domē, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.

Līdzās mēra pienākumiem Krauklis novārtā nav atstājis arī privāto biznesu. Virkne uzņēmumu pieder Kraukļa ģimenes locekļiem, bet pilnībā vai daļēji viņš pats sev saglabājis daļas trīs firmās.

Viens no uzņēmumiem ir veikals, kas atrodas bijušā Valkas kinoteātra ēkā, un nule kā radīta iespēja iepirkties arī internetā. Lai to reklamētu, izveidots video rullītis, kurā redzams pats Krauklis. Turklāt tas filmēts domē esošajā kabinetā, fonā mirdzot pilsētas vimpeļiem.

Iespējams, ar šo reklāmu Krauklis pārkāpis likumu „Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”, kura 17. panta 1. punktā lasāms: „Valsts amatpersonai ir aizliegts nodarboties ar jebkāda veida reklāmu vai izmantot savu vārdu reklamēšanai, izņemot gadījumus, kad tas ietilpst šīs valsts amatpersonas amata pienākumos.” Tāpat kabinets ir pašvaldības īpašums un tas nav izmantojams privātām vajadzībām, kur nu vēl komercdarbībai.

Atbildot uz “De facto” jautājumu, kā izvēlējies vietu reklāmas ierakstīšanai, Krauklis ir kodolīgs: „Es neizvēlējos. Atnāca puisis. Teica, ka vajag ātri ierakstīt reklāmu un mēs ierakstījām.” Tāpat te rodas jautājums, cik ētiski ir politiķim reklamēt veikalu. Krauklis gan neko nosodāmu tajā nesaskata, jo tas esot viens no veidiem, kā viņš varot „veicināt Latvijas ekonomisko attīstību”.

„Mēs pārrunājām savulaik ar darbiniekiem, kā tas ir, vai vajadzētu kādu nepazīstamu seju ielikt vai pazīstamu. Tā nu tas sanāk, ka mani Latvijā visi pazīst, un liela daļa cilvēku, protams, ir pozitīvi noskaņoti,” stāsta Krauklis.

Notikušo pārbauda Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Vēl pāragri runāt par rezultātiem, taču, ja pārkāpums apstiprināsies, par to draud sods. KNAB priekšnieka vietniece Ilze Jurča skaidro, ka „amatpersonām par šo likuma normu pārkāpumu ir paredzēta administratīvā atbildība”. Sods atkarībā no pieļautā pārkāpuma ir līdz 250 latiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt