Krustpunktā

Krustpunktā žurnālisti komentē nedēļas notikumus

Krustpunktā

Krustpunktā diskusija - gatavojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām

Krustpunktā - Valkas novada domes vadītājs Vents Armands Krauklis

Valkas mērs: Baltijas vienotība izpaužas ļoti reti, pārsvarā tikai militārajā jomā

Baltijas valstu vienotība teju nekur citur neizpaužas, kā tikai militārajā jomā. Tiklīdz nonāk līdz ekonomiskajām interesēm, tā katra valsts meklē savu ceļu, intervijā Latvijas Radio raidījumam "Krustpunktā", sacīja Valkas mērs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija).

"Problēma nav tikai Rīgā vai Tallinā. Tās ir politiķu bailes, ka viņam pārmetīs, ka viņš neaizstāv savas valsts intereses," teica Krauklis. Valkas mērs atzina, ka vienīgais kopīgais projekts, kura atbalstam ir izdevies pārliecināt cilvēkus Baltijas valstīs, ir "Rail Baltic" dzelzceļa līnijas būvēšana. kas arī ir viens no ekonomiski riskantākajiem kopprojektiem. Savukārt, runājot par "Igaunijas veiksmes stāstu", Armands Krauklis aicināja atcerēties, ka, lai arī kaimiņvalstī ir lielākas algas un pensijas, jāatceras, ka kopējais cenu līmenis tur ir augstāks.

Valkas mērs intervijā uzsvēra, ka Latvijā daudz tiek runāts par valsts austrumu pierobežas stiprināšanu, taču līdzīga situācija - samazinās iedzīvotāju skaits - ir arī Igaunijas un daļā Lietuvas pierobežā. "Vai mums ir tāda reģionālās attīstības politika? Valgas pašvaldībā [Igaunijas valsts] ir ieguldījusi desmit miljonus eiro," teica Armands Krauklis. Valkas mērs uzsvēra, ka, ja laukos netiks nodrošināta kvalitatīva izglītība, tad pēc pāris gadiem laukos neviens nesaimniekos.

"Ja bērniem nav pieklājīgas izglītības, [vecāki] brauks projām. Viņi nebrauks uz Rīgu dzīvot. Uz šīm lietām jāskatās kompleksi. Ir svarīgi, lai ministri skatītos līdzīgi. Nevar tā, ka neskatās uz reālo dzīvi laukos," teica Armands Krauklis.

KONTEKSTS:

Pēdējos gados strauji pieaug to valcēniešu skaits, kuri deklarējas Valgā, Igaunijā. Šobrīd tie ir jau vairāk nekā 10% no visiem Valkas novada iedzīvotājiem. Jau vairākus gadus pašvaldība mēģina rast risinājumu, tomēr nesekmīgi.  Valkas novada budžets ik gadu zaudē vairākus simtus tūkstošus eiro, jo samazinās ne tikai ieņēmumi no iedzīvotāju ienākumu nodokļa, bet mazākas ir arī dotācijas no pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda.

Valkas novada domes priekšsēdētājs Armands Krauklis iepriekš teica, ka pilsētā gadiem ekonomika bija vāja un nu sākusi attīstīties. "Beidzot mums ir pilna pilsēta, beidzot mums ir dzīvokļu deficīts, līdz ar to spiediens uz infrastruktūru arī daudz lielāks. Mēs nedabūjām pilsētas vides naudu. Tādas naudas uz priekšu arī nebūs, līdz ar to šis ir vienīgais risinājums kaut lai nedaudz mēs būtu līdzīgās situācijās kā citas tāda izmēra pilsētas,” teica Krauklis.

Lai mazinātu valcēniešu vēlmi deklarēties Valgā un radītu papildu darbavietas, par Eiropas Savienības fondu līdzekļiem Valkā uzsākta vairāku ražošanas ēku būvniecību, un līdztekus tam tiek strādāts arī pie veselības aprūpes pieejamības uzlabošanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti