Dienas ziņas

Tirgotāji iebilst pret regulējumu sadarbībai ar piegādātājiem

Dienas ziņas

Biznesa inkubatoriem kavējas finansējums

Valkā slēgta vienīgā komercbankas filiāle

Valkā slēgta vienīgā komercbankas filiāle

No šīs nedēļas Valkā slēgta pilsētā vienīgā komercbankas filiāle. Visvairāk tas apgrūtinās darbu uzņēmējiem – viņiem būs jāmeklē citi finanšu pakalpojumu risinājumi. Tikmēr iedzīvotāju ērtībai atvērta papildu kase “Latvijas pasta” nodaļā, kur veikt maksājumus.  

Uzraksts pie ēkas durvīm, kurā līdz šim atradās SEB bankas Valkas filiāle, vēsta, ka banka, sākot ar pirmdienu, ir slēgta un tuvākās vietas, kur iedzīvotāji var saņemt finanšu pakalpojumus, ir Smiltene vai Valmiera.

Ēkā aizvien būs pieejams skaidras naudas izmaksas un iemaksas automāts. Taču, kā atzīst iedzīvotāji, ar to ne vienmēr pietiek.

„Mēs bez bankas nevaram dzīvot, tā ir mūsu dzīvība, īpaši uzņēmējiem. Tā ir diezgan liela problēma,” atzina valcēniete  Tatjana.

„Norēķini pārsvarā notiek elektroniski, bet tāpat neērtības tas sagādās. Veikalniekiem lielas neērtības ar naudas inkasācijām,” piebilda valcēnietis Uģis.

Lai iedzīvotāji varētu veikt dažādus maksājumus, panākta vienošanās ar Latvijas Pastu, pilsētas pirmajā pasta nodaļā izveidota papildu klientu apkalpošanas kase, kas paredzēta dažādiem maksājumiem. Problēmas ar naudas apriti šādā veidā atrisinājusi arī Valkas novada pašvaldība.

„Mums bija problēma, ka mūsu kasēs katru dienu ir vajadzīga maiņas nauda, bet tā nauda ir jānodod. Tur arī sociālo pabalstu izmaksas, to tad mēs risināsim un risināsim jau caur pastu,” skaidroja  Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis

Ar šādu risinājumu ir apmierināti arī daļa iedzīvotāju, īpaši vecākā gada gājuma ļaudis.

„Rēķinus var internetbankā veikt. Citus jau var arī pilsētas domē, pastā,”  sprieda valcēnietis Jānis.  

„Bankomāts jau vienalga būs. Ja tur būs arī tādi maksājumi, un tur pastā taisa trešo kasi vaļā, tad man it kā nav nekādu problēmu,” atzina  pilsētas iedzīvotājs Gatis.

Taču, lai vismaz uzņēmējiem nodrošinātu iespēju saņemt komercbanku pakalpojumus, Valkas novada domē apsver iespēju attīstīt sadarbību ar Valgu, kur aizvien pieejamas divas komercbanku filiāles. Vienā no tām varētu strādāt cilvēks, kurš varētu apkalpot latviski runājošus klientus. Šādu sadarbību gan pagaidām kavē banku uzraugošās iestādes.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt