Valka savus studējošos jauniešus cenšas piesaistīt ar stipendijām

Valkas novadā trūkst dažādu nozaru speciālistu, un, lai aizpildītu vakances, pašvaldība piedāvā stipendijas saviem studējošajiem jauniešiem.

Uz finansiālo atbalstu var pretendēt studenti, kas apgūst kādu novadam nepieciešamu specialitāti. Pašlaik prioritāra ir pedagoga profesija.

Taču, kaut arī finansiālais atbalsts ir studentiem saistošs, vairāki jaunie speciālisti pēc absolvēšanas novadā tomēr neatgriežas.

Kopš 2012.gada Valkas novada stipendijai pieteikušies 14 studenti.

Pilna laika studentiem tie ir teju 130 eiro, bet jauniešiem, kuri studē neklātienē, izmaksā 92 eiro mēnesī. Kā skaidro pašvaldībā, četru gadu laikā pēc studiju beigšanas darbu novadā uzsāks viena jaunā speciāliste, taču ir vairāki jaunieši, kuri jau tagad studijas apvieno ar darbu pašvaldībai nepieciešamajās nozarēs.

Viena no topošajām speciālistēm ir Baiba Karpova, kas pedagoģiju apgūst neklātienē un jau vairāk nekā gadu strādā par pirmsskolas skolotāju, darbu apvienojot ar studijām Rīgā. “Es šeit strādāju, kamēr es studēju, un ar visu lieliski tieku galā. Man ir divi bērni, ar tiem arī tieku galā. Tā kā, ja dara, tad ar visu var tikt galā," saka Baiba Karpova, kas studē un strādā Valkas bērnudārzā "Pasaciņa".

Tāpat kā Baiba, arī Dina Poga no Valkas novada Ērģemes pagasta, pieteicās stipendijai. Šis būs viņas pēdējais studiju gads, un pēc absolvēšanas viņa turpinās darbu savā specialitātē Ērģemes pamatskolā kā pimsskolas grupas audzinātāja.

“Tas ir ļoti labs pluss, un es zinu, ka es šeit arī palikšu. Tāpēc es arī tik pārliecinoši ņēmu šo stipendiju, šo iespēju, kad es tepat arī turpināšu, un savu dzīvi saistu ar Ērģemi," norāda studente un Ērģemes pamatskolas pirmsskolas grupas audzinātāja Dina Poga.

Valkas novadā šobrīd prioritārās profesijas ir pedagoģijā, un arī šajā nozarē ir visvairāk pretendentu uz stipendiju. Pašvaldībā uzsver, ka tādā veidā tiek domāts gan par nepieciešamo speciālistu piesaisti, gan par vecāka gadagājuma profesionāļu nomaiņu. Taču finansiālais atbalsts daudzus tomēr neuzrunā. Daļa studentu līgumu lauzuši un darbu Valkas novadā neturpinās.

“Viens no faktoriem varētu būt arī skolotāju tomēr zemais atalgojums. Otrs faktors -  mācoties divus gadus, trīs gadus, četrus gadus tomēr dzīvē ir izmaiņas un atrodas varbūt labāki, vilinošāki piedāvājumi. Diemžēl jaunietis nepaliek arī Valkā, aiziet dzīvot uz Rīgu un atrod darbu Rīgā," norāda Valkas novada izglītības, kultūras, sporta un jaunatnes nodaļas vadītājs Rolands Rostoks.

Atsakoties no stipendijas, studentam tā ir jāatmaksā vai pašvaldības darbā jānostrādā tikpat mēnešu cik ilgi saņemts atbalsts. Lai arī viegli nesokas, pašvaldība šādā veidā turpinās piesaistīt novadā vajadzīgos speciālistus - trūkst svešvalodu, sporta un mūzikas skolotāju dažādās izglītības iestādēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti