Valkā par palīdzību vandāļu notveršanā iedzīvotājiem sola 100 eiro atlīdzību

100 eiro – šādu prēmiju tagad var iegūt ikviens Valkas novada iedzīvotājs, ja palīdzēs atklāt vai novērst noziedzīgas darbības, kas vērtsas pret pašvaldības īpašumu. Iecere ar naudas prēmijām mudināt iedzīvotājus būt vērīgākiem pret apkārt notiekošo pašvaldībā radās pēc virknes vandālisma gadījumu Valkas pilsētā.

Otrā pasaules karā kritušo padomju armijas karavīru Brāļu kapi kļuvuši par visai iecienītu uzturēšanās vietu sīvā cienītājiem. Arī dekoratīvās apgaismes  lampas te demolētas ne reizi vien, stāsta Valkas novada teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Inese Vehe.

„Šinī pašā vietā ir mājas, un māju iedzīvotāji, protams, to redz, bet ir ļoti neaktīvi. Tas ir praktiski gar māju logiem,” norāda Vehe.

Kā stāsta Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis, Brāļu kapi savā ziņā bija  ierosme par atlīdzību noteikšanu. Jo jau pirms kādiem gadiem, lai atklātu šejienes demolētājus, pašvaldība lēma par prēmijām. „Toreiz mēs apkārtējo māju iedzīvotājiem pateicām – ja palīdzēs atklāt, mēs samaksāsim atlīdzību. Un ātri vien noķēra tos demolētājus. Bez kādiem īpašiem noteikumiem – samaksājām, un bija labi, vairākus gadus vairs nedemolēja to vietu,” stāsta domes priekšsēdētājs.

Aizvadītā gada nogalē pieņemt lēmumu par pašvaldības atlīdzību cilvēkiem, kas būs palīdzējuši atklāt huligāniskus noziegumus, kas saistīti ar pašvaldības īpašuma postīšanu, mudināja vēl virkne pilsētā  paveiktu  vandālisma gadījumu.

Atlīdzības apmērs ir noteikts līdz 100 eiro, bet par katru konkrētu gadījumu un konkrētās atlīdzības apmēru lems Valkas novada domes izveidotā komisija. „Komisija vērtēs informācijas lietderīgumu. Ja tas beigu beigās noved pie tā, ka vandāļi tiek noķerti un sodīti, tad noteikti šāda atlīdzība tiks izmaksāta. Bet par katru zvanu diez vai komisija lems. Prakse parādīs, kā ir labāk,” norāda Krauklis.

Pozitīvi šo Valkas novada pašvaldības lēmumu vērtē Valsts policijas Valkas iecirkņa priekšnieks Sergejs Majors, jo vandālisma gadījumus  bez iedzīvotāju palīdzības nebūt nav viegli atklāt. „iedzīvotāji ir vieni no galvenajiem, kas visu zina un visu redz. Tāpēc nav ko slēpt – pilsēta nav liela un viens otru pazīst, no iedzīvotājiem var dabūt daudz un ļoti objektīvu informāciju. Tikai diemžēl visā valstī iedzīvotāji ne vienmēr grib atbalstīt. Vienkāršāk ir neredzēt, pagriezt muguru un aiziet projām,” norāda Majors.

Valkā cer, ka ziņa par šo atlīdzību ieviešanu jau pati par sevi būs brīdinājums un dažu labu atturēs no postīšanas. Līdzīgi iesaistīt iedzīvotājus sabiedriskās kārtības uzturēšanā gatavojas Cēsīs. Tur gan prēmijas netiek solītas, bet pamatdoma ir mudināt daudzdzīvokļu namu  iedzīvotājus būt vērīgiem pret svešiniekiem, lai tādējādi mazinātu dzīvokļu apzagšanu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti