Dienas ziņas

Uzņēmīgi jaunieši no biznesa idejas neatsakās

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Valkā lietavās applūst mājas un iegrūst ceļš

Valkā lietavās iegrūst nesen salabotais ceļš un applūst mājas

Naktī uz pirmdienu Valkā negaiss nācis ne tikai ar pērkona dārdiem, bet arī ar spēcīgām lietavām. Vairākās vietās pilsētā pārrautas arī ūdens caurtekas. Vienā no ielām, kur nesen uzklāts jauns asfalts, caurtekas pārrāvuma dēļ izveidojies arī iegruvums. Vairākas vietas pilsēta ir arī applūdušas.

Spēcīgais lietus Valkā bijis naktī, tad arī izskalota caurteka un iegruvis ceļš. Šobrīd pati caurteka redzama vien nedaudz, pāri tai tek ūdens un aizvien vairāk izskalo ceļu.

Remontdarbus šeit varēs uzsākt tikai tad, kad ūdens līmenis kritīsies. Bet līdz tam dažiem pilsētas iedzīvotājiem ir grūtības nokļūt mājās. 

Valcēnietis Jānis Birkavs atceras, ka naktī “pērkons bija, mājā nosprakšķēja elektrība, visi drošinātāji, traki bija vispār, stāvus gāza kādas 3-4 stundas pēc kāras”. “Pirmo reizi, kā es dzīvoju te.. Es pirmo reizi redzu, ka tā ceļš izskalots ir,” saka Birkavs.

Šī ceļa segums atjaunots pirms dažiem gadiem, kad, piesaistot Eiropas Savienības līdzfinansējumu, atjaunota arī kanalizācija, bet šai caurtekai toreiz uzlabojumi vai nomaiņa nav bijusi nepieciešama.

Valkas novada domes izpilddirektora vietnieks Guntis Bašķis stāsta, ka lietavu nodarītie zaudējumi varētu būt aptuveni 4000 eiro, neskaitot asfaltēšanas izmaksas.

“Kamēr ir lielais ūdens līmenis, tikmēr mēs, protams, negribam taisīt kaut kādu apvedceļu ūdenim, lai tie remontdarbi ir vēl plašāki un vēl dārgāki,” skaidro Bašķis.

Iemeslu, kāpēc caurteka lietus ūdeņu spēku neizturēja un ceļš iegruvis, Valkā cenšas tikai minēt - iespējams, šajā vietā ir pārāk irdena grunts. To, ka ūdens daudzums bijis liels, var arī noprast no aizvien vēl applūdušās pļavas.

Lugažu pagasta iedzīvotājs Valdis Remicāns stāsta, ka “ārpus Valkas lietus bija gana stiprs, nu aizmigt nebija iespējams, bija ļoti liels lietus un pērkons, bija salīdzinoši daudz applūdusi teritorija, nekad tā nebija bijis”.  

Naktī ūdens līmenis paaugstinājies arī Valkas Smēķupītē, applūduši tai līdzās esošo māju pagalmi un vienā no tiem, kur upe tek cauri ābeļdārzam, šobrīd applūdis arī šķūnis. Ūdens līmenis bijis augsts, no rīta upe plūdusi pāri ceļam un applūdis viss krustojums. Līdzīgi plūdi pilsētā pieredzēti aptuveni pirms 30 gadiem, kad Pedeles upei lietavās pārrautas slūžas. Arī šobrīd viss lietus ūdens nonāk tajā pašā upē. 

Laikraksta "Ziemeļlatvija" redaktore Ingūna Johansone norādīja, ka nav vēl skaidrs, kā šī situācija tiks atrisināts, taču "cilvēki ir pietiekami saprātīgas būtnes", lai atrastu kompromisu. Tomēr labi, ka pēc spēcīgā negaisa naktī uz pirmdienu tik stipru lietavu vairs nav bijis. Ja tādu būtu, tad postījumi būtu vēl lielāki, viņa pieļāva.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti