Ārpus Rīgas

Latgales saimniecībās par putnu gripas draudiem zina maz

Ārpus Rīgas

"Liepājas rajona partnerība" sāk pieņemt projektu iesniegumus ES fondu finansējumam

''Ziemeļlatvijas'' galvenā redaktore Ingūna Johansone par pārmaiņām Valkā

Valkā iedzīvotāji nevēlas pieļaut automazgātavas uzbūvēšanu pilsētas centrā

 

Valkā iedzīvotāji iebilst pret ieceri nojaukt vēsturisko tipogrāfijas ēku Rīgas ielā un tās vietā būvēt automazgātavu. Valcēnieši uzskata, ka pilsētas centrā automazgātavai nav vietas,  Latvijas Radio pastāstīja laikraksta "Ziemeļlatvijas" galvenā redaktore Ingūna Johansone.

Vēsturiskā tipogrāfijas ēka ir 111 gadus veca, bet tās vēsturiskā vērtība nav oficiāli apstiprināta, tā pieder privātīpašniekiem, un pašvaldībai nebija iemesla neizsniegt būvatļauju.

Tikmēr iedzīvotāji, kas pauduši savas domas par ieceri, bija noskaņoti pret to. Tipogrāfijas ēka atrodas centrā, pie upes un baznīcas, un valcēnieši uzskata, ka tā nav īstā vieta auto mazgāšanai.

Daži aktīvisti sākuši vākt līdzekļus, lai ēku izpirktu, savukārt baznīcas mācītājs ar draudzi apspriež iespēju ziedot zemes gabalu pilsētas nomalē, lai automazgātavu būvētu tur. 

Aģentūra LETA ziņoja, ka mazgātavu būvēs uzņēmums SIA "Senulat".

1906. gadā celtais nams ir novecojis, tas kādreiz piederējis ievērojamam pilsētas iedzīvotājam Jānim Rauskam, kurš savulaik nodarbojies ar grāmatu izdošanu un tirdzniecību, aktīvi piedalījies pilsētas dzīvē un ticis apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.  

Valkas domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis ("Vidzemes partija") atzinīgi vērtē iedzīvotāju aktivitāti ēkas nojaukšanas jautājumā, taču norāda, ka Valkā netrūkst vēsturisku celtņu, kurām pašvaldība tā arī nav spējusi atrast pielietojumu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti