Dienas ziņas

Sākta Tējas namiņa restaurācija

Dienas ziņas

Irbenes radioteleskopā uzceļ atjaunoto antenu

Valkā atklāts jauns ugunsdzēsības depo

Valkā atklāts jauns ugunsdzēsības depo

Valka kļuvusi par otro vietu Latvijā, kur atklāts kopš valsts neatkarības atjaunošanas no jauna uzceltais Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta depo. Jaunajā ēkā glābējiem būs pieejamas arī ērtas sadzīves un atpūtas telpas. Depo paredzēta vieta astoņiem ugunsdzēsības auto, kā arī aprīkojumam. Iepriekš pie jauna depo tika glābēji Cēsīs. Vidzemē plānots jau pavisam drīz sākt vēl trīs glābšanas dienesta depo ēku celtniecību.

Līdz šim ugunsdzēsības un glābšanas dienests Valkā atradās vēsturiskās telpās, kuras neatbilst mūsdienu prasībām un tās nav iespējams paplašināt, tāpēc jau pirms vairākiem gadiem tika pieņemts lēmums Valkā būvēt jaunu depo.

Glābšanas dienesta vīri, kuri postenī pavada teju ceturto daļu savas dzīves, atzīst, apstākļi jaunajā depo ir nesalīdzināmi labāki. Ieguvums ir gan šļūteņu mazgāšanas sistēma, gan arī plašas auto garāžas.

Projekts īstenots par Eiropas Savienības līdzekļiem Igaunijas – Latvijas pārrobežas programmas ietvaros, savs ieguvums ir arī Igaunijas kolēģiem. „Mēs iepriekš uzcēlām jaunu depo Valgā. Tagad tāds ir arī Valkā. Esam ieguvuši arī jaunas automašīnas un aprīkojumu, mums kopīgi notiek arī mācības. Šim reģionam tas ir ļoti būtiski,” saka Igaunijas Glābšanas departamenta ģenerāldirektors Kuno Tamero.

Jau tuvākajā laikā Vidzemē plānots no jauna celt vēl trīs depo. Glābšanas dienests cer, ka šī gada beigās darbi varētu sākties Smiltenē un Apē. Projekts top arī Ērgļu jaunā depo ēkai.

Pirms pusgada tika atklāts Cēsu ugunsdzēsības un glābšanas dienesta depo, kas ir pirmais kopš valsts neatkarības no jauna uzbūvētais depo Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt