Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Valgundnieki satraukti par īpašumu drošību

Valgundē ugunsgrēku dēļ prasa pašvaldības policijas un pagasta vadības atlaišanu

Kopš pagājušā gada augusta Jelgavas novada Valgundē vairākos īpašumos gan neapdzīvotās ēkās, gan komerciālos objektos izcēlušies ugunsgrēki. Par ugunsgrēkiem sākti kriminālprocesi. Valgundnieki uzskata, ka par viņu drošību pārāk maz rūpējas pagasta amatpersonas, tāpēc domei nosūtīta iedzīvotāju parakstīta vēstule ar aicinājumu atbrīvot no amata pašvaldības policistu un pārvaldes vadītāju. 

Vidēji rēķinot, kopš pagājušā gada augusta liesmas postījušas vienu īpašumu mēnesī.

"Uz doto brīdi no 8 līdz 10 gadījumiem. Protams, es negribu visas tās lietas saistīt ar ļaunprātīgām dedzināšanām, jo ir vietas, kur aizdegšanās varēja notikt no kādām krāsnīm, bet ir uzsākti kriminālprocesi katrā gadījumā, nozīmētas ekspertīzes,

un es varu apstiprināt, ka vairākos gadījumos ir aizdomas par ļaunprātīgu dedzināšanu,"

stāstīja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Igors Helmanis.

Iespējamie dedzinātāji uzdarbojas apmēram trīs kilometru rādiusā. Šādu teritoriju uzstādītās videokameras nespēj novērot, tāpēc pastiprinātus reidus veic gan pašvaldības, gan valsts policija. Meklējot svešiniekus, nakts stundās tiek apturēta arī katra satiktā automašīna.

Vietējais patruļdienesta rotas komandieris Ivo Kivļonoks pastāstīja, ka mašīnu un gājēju uz ielām naktīs ir maz.

Tomēr klusums ciematā ir relatīvs un valgundnieki nejūtas droši. Savas patruļas organizē arī iedzīvotāji, tomēr viņi vēlējas palikt anonīmi, jo pēc iepriekšējās tikšanās ar masu medijiem bijušas gan sadurtas riepas, gan kādā īpašumā atkal "iemetušās" liesmas.

Iedzīvotāju drošības labā, viņuprāt, pagasta pārvalde un pašvaldības policija dara nepiedodami maz. Tāpēc novada domē iesniegta vairāku desmitu iedzīvotāju parakstīta vēstule ar prasību atcelt no amata pārvaldes vadītāju un pašvaldības policistu. 

Jelgavas novada domes priekšsēdētājs uzsver, ka iedzīvotāju prasības ir nereālas. "Protams, cilvēki nesaprot. Viņi mums tajā vēstulē pieprasa arī kameras, bet mēs nevaram Valgundē uz katra ceļa stūra uzlikt kameras. Tas nav reāli. Man būtu lūgums cilvēkiem, lai viņi ir atsaucīgāki. Gan mūsu mājaslapā, gan avīzē ir bezmaksas anonīmais telefons. Es neticu, ka kaimiņš nezina, ko dara kaimiņš. Es tam neticu," teica Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune (Zaļo un Zemnieku savienība).

Arī Valsts policija aicina valgundniekus sadarboties un ziņot par aizdomīgiem gadījumiem, zvanot pa tālruni 110 vai personīgi kriminālpolicijai. Tāpat  iedzīvotāju patruļa tiek lūgta nesabojāt iespējamos pierādījumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti