Dienas ziņas

Latvijā atgriežas purva bruņurupuči

Dienas ziņas

Lauksaimniekiem daudz samilzušu problēmu

Vēlas paplašināt starpvalstu medicīniskos pakalpojumus

Valga un Valka grib paplašināt starpvalstu medicīniskos pakalpojumus

Pēc Vidzemes slimnīcas Valkas nodaļas reorganizācijas pilsētā palicis vien traumpunkts. Netālu esošā Valgas slimnīca Igaunijā nav tiesīga uzņemt Latvijas pacientus, tādēļ, lai saņemtu medicīnas pakalpojumus, pilsētas iedzīvotājiem nākas mērot 50 kilometrus līdz Valmierai. Valkas un Valgas pašvaldībās uzskata, ka abpusēja sadarbība šo situāciju varētu risināt.

Valkas slimnīcas aprūpes nodaļas pārtapšana par traumpunktu pilsētas iedzīvotājiem sagādājusi vairākas nepatīkamas situācijas, tādēļ, viņuprāt, medicīnas pakalpojumu saņemšana Valgā būtu risinājums samilzušajai problēmai.

Valkas iedzīvotāja Velta Tolmane atzīst, ka saņemt Igaunijā pakalpojumus, nevis braukt uz Valmieru, būtu izdevīgāk. „Te jau ir tuvāk, un tur aizved un citreiz neved atpakaļ, pašiem jādomā, kā nokļūt,” sūdzas Tolmane.

Valkas iedzīvotāja Ausma Jūga savukārt norāda, ka ne visi var izbraukāt uz Valmieru, izstāvēt rindas un vēl tikt atpakaļ. „Transports arī nav tā, ka autobusi iet tik bieži, lai varētu cilvēki izbraukāt,” pauž Jūga.

Valcēnieši norāda - ir brīži, kad tuvinieks nonācis slimnīcā un radinieki vēlas viņus apciemot, taču šā brīža attālums nereti viņiem to liedz. Lai šīs situācijas risinātu, dvīņu pilsētas mēri vērsušies pie abu valstu premjeriem ar lūgumu, kas ļautu iedzīvotājiem izvēlēties, kur viņi vēlas saņemt medicīnisko palīdzību – Latvijā vai Igaunijā.

Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis skaidro, ka lielākā valdību kļūda ir tas, ka „Rīgā un Tallinā vēl arvien domā līdz robežai”.

„Mēs te tā nedomājam un būtībā, ja jau mēs iestājāmies ES, Eiropas Savienības princips jau ir šis te brīvā cilvēku kustība, brīvā pakalpojumu kustība, un tad cilvēks skatās, kur viņam ir izdevīgāk,” pauž Krauklis.

Neatliekamā medicīniskā palīdzība šādu praksi jau piekopj – ja Vidzemes reģiona brigādes ir aizņemtas, negadījumu glābt palīgā nāk Valgas kolēģi un otrādāk. Tāpēc, viņuprāt, arī ambulatorajā aprūpē sadarbība ir nepieciešama.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra vadītājs Aksels Roshofs uzskata, ka var ņemt piemēru no Igaunijas, kur mikroķirurģiju apkalpo Somijā, Helsinkos apkalpo – pārved ar helikopteriem, „tie varianti daudz ir”.

„Es gribētu teikt, mums latviešiem viena nelaime ir tas lokālpatriotisms, mēs bieži vien izsakām - tas ārā, tas nav vajadzīgs, - bet  galvenais ir pamatiedzīvotāju intereses, lai iedzīvotāji ir apmierināti,” uzsver Roshofs.

Valkas mērs norāda - medicīnas pakalpojumu sniegšanā pats būtiskākais ir palīdzēt cilvēkam neatkarīgi no tā, kuras valsts iedzīvotājs viņš ir.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti