Dienas ziņas

Konkursa uzvarētāji par nākotni nebaidās

Dienas ziņas

Liepājas bērnudārzos maz audzēkņu

Valka un Valga dienu pirms robežas slēgšanas

Valgā strādājošie valcēnieši robežu varēs šķērsot

Daudziem Valkas iedzīvotājiem ikdienā ir jādodas uz kaimiņpilsētu Valgu, jo viņi tur strādā, īrē dzīvokli vai apciemo tuviniekus. No otrdienas Latvijas un Igaunijas robeža uz laiku būs slēgta "Covid-19" ierobežošanas dēļ. Tādēļ daudziem Latvijas valstspiederīgajiem, kuriem ikdienā ir jāšķērso robeža, ir neskaidrības un bažas, vai būs tāda iespēja.

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass pirmdien atļāvis noteikt izņēmumu ārkārtējā stāvokļa režīmā attiecībā uz Valkas un Valgas reģionu, atļaujot abu dvīņu pilsētu iedzīvotājiem šķērsot robežu, lai dotos darbā un atgrieztos mājās, ja vien viņiem nav jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 simptomu.

Šāds izņēmums ļaus neizjaukt ierasto dzīves ritumu tiem Valkas un Valgas iedzīvotājiem, kuriem darbā jādodas uz kaimiņvalsti, un vienlaikus palīdzēs nodrošināt reģionā normālu ekonomisko dzīvi arī pašreizējā situācijā, samazinot iespējamos zaudējumus.

Vēl pirmdien Valkas un Valgas pilsētas pašvaldības mēģināja rast risinājumu tam, kā šķērsot robežas tiem valcēniešiem, kuri strādā vai dzīvo Igaunijā, bet kuriem nav uzturēšanās atļaujas vai Igaunijas identifikācijas (ID) kartes. Valgas pašvaldības vadītāja Estere Karuse stāsta, ka dvīņu pilsētu pašvaldībām ir izdevies pārliecināt Igaunijas valdību.

“Lai šo jautājumu risinātu, esam kontaktējušies ar ļoti daudziem – ar ministriju, valdību.  Arī paši darba devēji un uzņēmumi ir noraizējušies. Bet mēs guvām pozitīvu atbildi. Jā, viņi Valkas un Valgas robežai dos atļauju. Vēl nav zināms, kā tas praktiski notiks, kā šie cilvēki tiks cauri... Vai tas būs kāds saraksts, kas būs redzams elektroniski vai, uzrādot ID karti,” stāstīja Valgas pašvaldības vadītāja Estere Karuse. 

“Igauņu uzņēmējam arī tā ir problēma, jo skaidrs, ka viņiem visa ražošana ir uzbūvēta tā, ka ir uzņēmumi, kur, piemēram, trešā daļa darbinieku ir no Latvijas,” norādīja Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Valkas pilsētas pašvaldība aicina atsaukties tos novada iedzīvotājus, kurus skars robežas slēgšana, lai varētu sastādīt sarakstu un apzināt šo cilvēku skaitu. Valkas novada dome pirmdien lēmusi arī par papildu piesardzības pasākumiem Valkas novadā, kuri attiecināmi uz gados vecākiem cilvēkiem.

“Nodrošināsim, ka visiem tiem cilvēkiem, kuriem nav tuvinieku vai draugu, kas var piegādāt viņiem pārtiku, zāles mājās, grāmatas no bibliotēkas, - to nodrošināsim mēs tādā veidā, lai nav tiešais kontakts, un aicināsim visus šos cilvēkus būt tādā mājas karantīnā,” norādīja Krauklis. 

Jau pirmdien uz Latvijas–Igaunijas robežas tiek apstādinātas vieglās automašīnas un kravas transporta vadītāji, lai informētu par "Covid-19" piesardzības pasākumiem un higiēnu. Valsts policijas un robežsardzes darbinieki, kuri kontrolē transporta plūsmu, interviju sniegt nevarēja, taču minēja, ka pagaidām vēl īsti nav skaidrības par vairākām praktiskām lietām, kas saistītas ar robežas slēgšanu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt