Panorāma

Kanādā godina Latvijas simtgades karogu

Panorāma

Negaidīti amatu atstāj Valsts kancelejas vadītājs

Atkal atliek lēmumu par RPIVA likvidēšanu

Valdošā koalīcija kārtējo reizi atliek lemšanu par RPIVA reorganizāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 2 mēnešiem.

Valdošā koalīcija kārtējo reizi uz nedēļu atlika jautājuma izskatīšanu valdībā par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidāciju, pievienojot to Latvijas Universitātei, žurnālistiem pastāstīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis ("Vienotība").

Šoreiz koalīcijas līgumā paredzētās tiesības uz nedēļu atlikt jautājumu izmantoja nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK.

Pēc Šadurska teiktā, tas tika pamatots ar to, ka nav saņemtas atbildes uz visiem jautājumiem, lai gan, viņaprāt, tas ir izdarīts.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība) pēc sēdes žurnālistiem skaidroja, ka Zaļo un zemnieku savienība, kas tiesības uz nedēļu atlikt jautājuma izskatīšanu izmantojusi pirms divām nedēļām, bija gatava šonedēļ valdībā skatīt jautājumu par RPIVA likvidēšanu. Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) norādīja, ka lēmumu par prasību vēl uz nedēļu atlikt jautājuma skatīšanu pieņēma Nacionālās apvienības valde, vēloties saņemt padziļinātāku informāciju saistībā ar tiesībsarga konstatētajām nepilnībām akadēmijas likvidēšanas procesa gaitā.

"[Nacionālās apvienības] valdes sēdē tika skatīts tiesībsarga atzinums, kura bija par pamatu šo jautājumu izskatīt padziļināti vēl vienu nedēļu, un, acīmredzot, valdības darba kārtībā tas būs 28.martā," sacīja Rasnačs.

Tikmēr Šadurskis pauda neapmierinātību ar šī jautājuma pārcelšanu: "Izskatās, ka mūsu koalīcijas partnerus vismazāk interesē augstskolas liktenis, studentu liktenis, lai beidzas šis haoss un var sākt tādā vai citādā veidā normāli strādāt. Nu, vēl viena nedēļa." Ministrs joprojām pārliecināts, ka tad, kad rīkojuma projekts beidzot tiks līdz skatīšanai Ministru Kabinetā, valdība nolems to apstiprināt.

Savukārt "Vienotības" priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns uzsvēra, ka šādam lēmumam nav skaidras argumentācijas, turklāt pirms divām nedēļām, kad Zaļo un zemnieku savienība prasīja atlikt jautājuma skatīšanu, Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš esot pievienojies savienības lūgumam. "Es neredzu būtiskus jaunus argumentus šajā lietā - tā drīzāk ir izvairīšanās no reālas lēmuma pieņemšanas Ministru kabineta sēdē," vērtēja Smiltēns.

Viņaprāt, jautājuma skatīšanas vairākkārtēja atlikšana kavē IZM un Šadurska darbu, kā arī iesāktās reformas. "Jo ilgāk šie procesi velkas, jo smagāk ir strādāt Šadurskim - domāju, ka to ļoti labi apzinās arī koalīcijas partneri, arī mēģinot atlikt šos lēmumus un mēģinot novirzīt no reālas lēmumu pieņemšanas," pauda politiķis.

Kučinskis uzsvēra, ka jautājuma skatīšana Ministru kabinetā nākamajā nedēļā notiks jebkurā gadījumā, turklāt koalīcijas partneriem ir jāsaprot, ka juridiski iesāktā procesa virzība uz Ministru kabineta nevar tikt pārtraukta.

"28.martā jautājums jebkurā gadījumā nonāks valdībā," solīja premjerministrs.

Šadurskis akcentēja, ka 28.martā valdība lems par šo jautājumu, kā arī prognozēja atbalstu lēmuma pieņemšanai.

Šī jau ir otrā reize, kad koalīcija atliek lēmuma pieņemšanu par RPIVA. Iepriekš to atlikt mudināja Zaļo un zemnieku savienība.

Kā ziņots, IZM plāno, ka reorganizācijas rezultātā LU pārņems RPIVA īstenotās augstākās izglītības programmas pedagoģijas jomā un komerczinībās, bet Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija - deju un mūzikas pedagogu izglītības programmas. Abas augstskolas pārņems arī darba tiesiskās attiecības ar šo programmu īstenošanā iesaistīto personālu.

Galīgais lēmums par RPIVA reorganizāciju jāpieņem valdībai. 

Par akadēmijas reorganizācijas procesu satraukts ir tiesībsargs Juris Jansons, kurš aicināja premjeru Māri Kučinski apturēt rīkojuma projekta tālāku virzību. Arī Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicina valdību apturēt šī rīkojuma projekta virzību.

Jāatzīmē, ka IZM pirmdien, 20.martā, saņēmusi LIZDA pasūtītu juridiskā biroja "Sorainen" atzinumu par RPIVA likvidēšanas norisi. Atzinumā izgaismota virkne nepilnību un neskaidrību, kas, pēc juristu domām, nemaz neļauj Ministru kabinetam pieņemt lēmumu par augstskolas reorganizāciju. Šadurskis apšauba šā atzinuma kvalitāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti