Valdības veidošana: «Attīstībai/Par!» un JKP vēl turpinās sarunas

Lai gan apvienība „Attīstībai/Par!” noraidīja Jaunās konservatīvās partijas (JKP) izstrādāto ministru portfeļu sadalījumu, abi politiskie spēki turpinās kopīgu darbu pie valdības veidošanas. To trešdien, 17.oktobrī, pēc divpusējās tikšanās apliecināja abas puses.

Apvienības „Attīstībai/Par!” pārstāvji iesniedza Jāņa Bordāna vadītajai pārrunu grupai savu darba un prioritāšu plānu.

Jaunā konservatīvā partija (JKP) solīja ar to iepazīties un vēlāk sniegt savu novērtējumu.

Pagaidām gan “Attīstībai/Par!” piedāvāto darbu plānu nepubliskos, pirms ar to nav iepazinušies sadarbības partneri un tas nav izklāstīts Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, kurš konsultācijas ar partijām uzsāks ceturtdien, 18.oktobrī.

Abi politiskie spēki vēl nepanāca vienošanos arī par to, vai koalīcijā būtu jāiekļauj arī Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS).

Pret to kategoriski iebilst Jaunā konservatīvā partija. Tomēr, kam par labu izdarīs savu izvēli „Attīstībai/Par!”, apvienības līdzpriekšsēdētājs Juris Pūce skaidri neatbildēja.

“Mēs vēlamies strādāt ar JKP kopā valdības koalīcijā. Mēs ceram, ka sarunās par kopīgu darbu sarakstu mēs līdz tādai vienošanai nonāksim,” uzsvēra Pūce.

“Bet šobrīd mēs nevaram pieņemt piedāvājumu šādai valdībai. Tas nozīmē, ka sarunas beidzās. Un paldies Dievam, šodien mēs tikāmies un vienojāmies, ka sarunas jāturpina,” sacīja Pūce.

Savukārt Bordāns piebilda, ka piedāvājums to arī ietver - sarunas. “Kad viena puse piedāvā, tā nesagaida atbildi ”vai nu jūs pieņemat, vai arī mēs ejam projām”. Tā sagaida konstruktīvu risinājumu, kādi var būt citi risinājumi detaļās vai kopumā. To mēs joprojām sagaidām un neesam sagaidījuši „nē” tajā ziņā,” sacīja Bordāns.

Visvairāk kopīgu viedokļu „Attīstībai/Par!” trešdien bijis sarunās ar „Jauno „Vienotību”” un Nacionālo apvienību, jo partijām sakrītot viedokļi par darāmajiem darbiem.

Pēc sarunas ar Nacionālo apvienību (NA), „Attīstībai/Par!” atzina, ka abiem politiskajiem spēkiem ir daudz kopīga.

Skaidra vienošanās esot par to, ka jāīsteno reģionālā reforma, kā arī par to, ka Stambulas konvenciju vajadzētu atbalstīt Saeimas vairākumam, kaut arī NA iepriekš ir bijusi pret dokumenta apstiprināšanu.

NA pārstāvis Raivis Dzintars atzīmēja, ka JKP piedāvā modeli, kurš vairs nav iespējams

Jau rīt partijas sāks konsultācijas ar Valsts prezidentu. „KPV LV”, kurai ceturtdien bija ieplānota tikšanās ar „Attīstībai/Par!”, tikšanos atcēlusi, jo vēlas vispirms konsultēties ar Raimondu Vējoni. 

KONTEKSTS:

Jau vairāk nekā nedēļu turpinās sarunas par nākamās valdības veidošanu, taču pagaidām vienošanās nav panākta.  “KPV LV” un JKP pēc otrās tikšanās pie rezultāta nenonāca, un sarunas turpināsies, bet “KPV LV” pēc būtības neatbildēja, vai pieņem JKP valdības modeli ar 5 partiju koalīciju, kurš vēl ir spēkā un par kuru JKP gaida atbildes līdz trešdienas vakaram.

"Attīstībai/Par!" paziņoja, ka nepieņems JKP piedāvāto valdības modeli, un sāka darbu pie sava valdības deklarācijas uzmetuma. Arī “KPV LV” paziņoja, ka gatavo valdības deklarācijas projektu.  

 Visvairāk mandātu – 23 – ieguva "Saskaņa", kura paziņoja, ka tai pienākas veidot valdību. Tiesa, neviens no pārējiem sešiem Saeimā iekļuvušajiem spēkiem nav gatavs ar to sadarboties. „KPV LV” gan viesojās pie „Saskaņas”, pārrunājot iespējamos saskarsmes punktus, bet par valdības veidošanu ar partiju neesot runāts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti