Valdības preses konferencēs biežāk būs tulkojums zīmju valodā

Lai būtiska informācija par valdības lēmumiem un aktualitātēm sasniegtu arī cilvēkus ar dzirdes traucējumiem, Valsts kanceleja stiprinās sadarbību ar zīmju valodas tulkiem. Tādējādi turpmāk arvien biežāk preses konferencēs būs pieejams tulkojumu zīmju valodā, informēja Valsts kancelejā.

Valsts kanceleja sadarbību ar Latvijas Nedzirdīgo savienību aizsāka jau 2020. gadā, nodrošinot surdotulka dalību atsevišķās preses konferencēs, piemēram, kad Latvijā sākās Covid-19 pandēmija. Tagad nolemts stiprināt šo sadarbību, tāpēc Valsts kanceleja noslēgusi līgumu ar SIA “LNS Rehabilitācijas centrs” par zīmju valodas tulkošanas pakalpojumiem klātienē un tiešsaistē. 

Valsts kanceleja turpmāk centīsies piesaistīt surdotulkus valdības preses konferencēm, Ministru prezidenta preses konferencēm, pārresoriskām preses konferencēm, piemēram, par Covid-19 jautājumiem un tamlīdzīgi.

Valsts kancelejā norādīja, ka sadarbība ar zīmju valodas tulkiem būs biežāka nekā iepriekšējos gadus, bet tajā pašā laikā ne katrā preses konferencē, jo surdotulku Latvijā nav daudz, līdz ar to tie ir ļoti pieprasīti. 

Sadarbība zīmju valodas tulkošanas nodrošināšanai tiek īstenota Valsts kancelejas esošā budžeta ietvaros. 

Valsts kancelejā atgādināja par 2020. gadā īstenoto projektu “Valsts un pašvaldības iestāžu tīmekļvietņu vienotā platforma”, kas deva iespēju izveidot 90 jaunas, mūsdienīgas un piekļūstamības prasībām atbilstošas valsts pārvaldes un pašvaldību iestāžu mājaslapas, ko ērti pārlūkot no dažādām ierīcēm. Tāpat uz vienotās platformas veidotajās mājaslapās:

  • iespējams mainīt krāsu kontrastus un tuvināt saturu, kas ir būtiski vājredzīgiem cilvēkiem; 
  • funkcionalitāte ļauj klausīties rakstītu saturu un pārveidot audio saturu tekstā; 
  • var pārvietoties, izmantojot tikai tastatūru, iespējams izmantot ekrānlasītāju; 
  • ieviesta funkcionalitāte pievienot saturu vieglajā valodā un zīmju valodā.

Arī Covid-19 jautājumiem veltītā vienotā tīmekļvietnes" www.covid19.gov.lv" funkcionalitāte atbilst pamata piekļūstamības prasībām. 

Valsts kanceleja īstenojusi sadarbību arī ar Vieglās valodas aģentūru – kopīgi rīkotas mācības valsts iestāžu komunikatoriem par rakstību vieglajā valodā, pamatprincipiem un labo praksi.  
KONTEKSTS:

Vairāk surdotulku, lai arī cilvēki ar dzirdes traucējumiem varētu uzzināt par valdības pieņemtajiem lēmumiem, kā prasība izskanēja pagājušā gada labdarības akcijā "Dod pieci!". Tajā tika saziedota rekordliela summa. Ziedojumi tiek novirzīti, lai veidotu pilnvērtīgāku vidi cilvēkiem, kas saskārušies ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt