Valdības komiteja pievērsīsies jaunajam pedagogu algu modelim

Ministru kabineta komiteja šodien pievērsīsies jaunajam pedagogu algu modelim. Tā izstrādātāja Izglītības un zinātnes ministrija jau iepriekš vēstījusi, ka jaunais modelis paredzēs skaidru un prognozējamu atalgojuma sistēmu. Tāpat arī izskanējis, ka tam nepieciešama papildu nauda - četros mēnešos 10 miljoni eiro, savukārt gadā vairāk nekā 31 miljons.

Iepriekš Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība izteikusies, ka neatbalstīs jaunā modeļa ieviešanu, ja nebūs pedagogu algu paaugstināšanas grafika.

Kā vienu no galvenajiem jaunā pedagogu atalgojuma modeļa mērķiem Izglītības ministrija minējusi nevienlīdzības mazināšanu. Tai ministrija pievēršas arī valdības noteikumu projektu pavadošajā anotācijā. Proti, šobrīd pašvaldību dibinātajās skolās, aptuveni 70% pedagogu darba samaksa no valsts budžeta ir mazāka par 760 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas. Trešdaļai skolotāju darba slodze ir mazāka par 0,7 no pilnas darba likmes. Jaunajā modelī šiem skolotājiem algas varētu pieaugt, jo lielākā apjomā varēs apmaksāt papildus veicamos pienākumus, vēsta ministrija. Tā arī vērtējusi ietekmi uz pedagogiem, kam līdz ar jauno sistēmu alga var sarukt. Tie esot pedagogi, kuriem pašreiz darba samaksa ir lielāka par 1100 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas. Negatīvi jaunais modelis varētu ietekmēt gandrīz četrus procentus pedagogu. Ministrija arī vēsta, ka pedagogi strādāja ar lielu kontakstundu skaitu un tas radīja pārslodzi. Jaunajā modelī šī pārslodze tikšot samazināta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti