Valdības koalīcijas partijas pašvaldību vēlēšanās Rīgā neveidos kopīgu sarakstu

Valdības koalīcijas partijas - "Vienotība", nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) - ceturtdien, 22.septembrī, vienojās sadarboties pirms un pēc pašvaldību vēlēšanām Rīgā, tomēr kopīgu sarakstu neveidos.

Visu trīs partiju pārstāvji ceturtdien tikās un vienojās par sadarbību, gatavojoties vēlēšanām Rīgā, aģentūrai LETA sacīja "Vienotības" priekšsēdētājs Andris Piebalgs.

VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars skaidroja, ka politisko spēku pārstāvji plāno regulāri tikties, lai rastu sadarbības ietvaru pirms vēlēšanām. Proti, paredzēta regulāra komunikācija, reaģējot uz kopīgiem izaicinājumiem, domājot par kopīgi veicamiem darbiem, iespējams, atsevišķos gadījumos koordinējot priekšvēlēšanu pasākumus, teica Dzintars.

Viņš arī uzsvēra, ka vienošanās paredz - pēc vēlēšanām šīs partijas veidos jaunu koalīciju Rīgas domē un tā partija, kura būs guvusi lielāko balsotāju atbalstu, uzņemsies mēra amatu. Taujāts par rīcību gadījumā, ja koalīciju, tāpat kā līdz šim, veidos "Saskaņa" un "Gods kalpot Rīgai", Piebalgs pauda:

"Mēs izejam no principa, ka ir visas iespējas Rīgā uzvarēt, tāpēc strādājam, lai veidotu pozīciju, nevis opozīciju".

Tikmēr ZZS pārstāvis, Saeimas deputāts Askolds Kļaviņš norādīja, ka arī opozīcijai ir iespējas savu darbību koordinēt.

Pēc Piebalga teiktā, politiķi ceturtdien vienojās par sadarbības principiem, bet parakstīt "dokumentu dokumenta pēc" nav nepieciešams. Ja līgums par sadarbību tomēr būs nepieciešams, tāds tiks izveidots, piebilda politiķis.

Iepriekš "Vienotība" aicināja partnerus startēt Rīgas vēlēšanās kopīgā sarakstā, tomēr ZZS pret šādu ieceri bija noraidoša, līdz ar to valdības koalīcija par to nevienojās. Kļaviņš pauda viedokli, ka par trīs atsevišķiem sarakstiem nobalsojošo skaits varētu būt lielāks, nekā startējot kopā. Dzintars piebilda, ka svarīgākais ir maksimāli efektīva sadarbība, bet vienotais saraksts ir tikai viena no metodēm. Tāpēc partneri sadarbošoties ar tām metodēm, par ko ir konsenss.

Taujāts, vai tomēr apsver iespēju vienoties par kopīgu sarakstu ar kādu citu politisko spēku, Piebalgs atbildēja, ka ziņos "Vienotības" valdei par šodienas sarunas rezultātiem, kā arī varēs lūgt mandātu sarunām ar citām partijām, kas izteica vēlmi sadarboties. Būtiski ir veidot pēc iespējas spēcīgāku sarakstu, rezumēja politiķis.

Pašvaldību vēlēšanas Latvijā notiks nākamgad.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti