Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Valdības koalīcija nesadarbosies ar N.Ušakovu

Valdības koalīcijas partijas paraksta memorandu par sadarbību Rīgas domē

Valdības koalīciju veidojošās partijas – “Vienotība”, Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) un Nacionālā apvienība (NA) pirmdien, 6.februārī, parakstījušas memorandu par sadarbību Rīgas domes vēlēšanās un jaunievēlētajā domē. 

Memorandā partijas apņēmušās nodrošināt stabilu un ilgtspējīgu galvaspilsētas attīstību, lai atgūtu Rīgas vadošās pozīcijas Baltijas galvaspilsētu vidū, informēja “Vienotības” pārstāvji.

Vienošanās arī paredz nesadarboties ar pašreizējo Rīgas domes vadību – “Saskaņu” un “Gods kalpot Rīgai”. Partijas arī apliecināja, ka neviena sociālā garantija, piemēram, bezmaksas transports pensionāriem, netiks atņemta.

 “Vienotības” Rīgas mēra amata kandidāts Vilnis Ķirsis uzsvēra, ka partijām kopā jāstrādā, lai atspēkotu visus mītus, ko pašreizējā domes vadība cenšas iedvest rīdziniekiem.

ZZS valdes priekšsēdētājs un Rīgas mēra amata kandidāts Armands Krauze norādīja, ka ir ļoti būtiska pašvaldības un valdības ciešāka sadarbība, lai veicinātu Rīgas tālāku attīstību un nostiprināšanos kā Ziemeļeiropas centram.

“ZZS spēs piedāvāt spēcīgu komandu, un sadarbībā ar partneriem no labējām partijām esam pārliecināti, ka mums izdosies atgūt Rīgas atslēgas,” akcentēja Krauze.

Nacionālās apvienības Rīgas mēra kandidāte Baiba Broka pauda, ka “tikai stingri vienojoties par to, ka nav pieļaujama nekāda sadarbība ar politiskiem spēkiem, kam ir līgums ar Krievijas varas partiju, kas darbojas pret valsts kopējo ārpolitiku un sistemātiski stiprina krievu valodas pozīcijas Rīgā, mēs varam panākt to, ka Rīga saglabā cienīgu latviskas Latvijas galvaspilsētas tēlu un kļūst par modernu Baltijas valstu un Ziemeļeiropas metropoli”.  

Parakstot memorandu, partijas apņēmušās saglabāt visa veida sociālo atbalstu dažādām Rīgas iedzīvotāju grupām un, konsultējoties ar iedzīvotājiem, nevalstiskajām organizācijām un speciālistiem, izvērtēt iespējas šo atbalstu paplašināt un pilnveidot.

Par nozīmīgu uzdevumu partijas noteikušas rīdzinieku sociālās nevienlīdzības mazināšanu, kā arī tiesiskumu un labu pārvaldību, mazinot birokrātiju uzņēmējiem un apkarojot korupciju. Prioritāšu vidū partijas izvirzījušas arī saliedētas un patriotiskas sabiedrības veidošanu un sabiedrības līdzdalības un iniciatīvas veicināšanu.

Koalīciju veidojošo partiju mērķis Rīgas pašvaldību vēlēšanās ir kopā saņemt rīdzinieku vairākuma atbalstu un izveidot jaunu profesionālu pārvaldību Rīgā. Tāpat partneri apņēmušies novērst tādu partiju uzvaru, kas veicina sabiedrības sašķeltību un uz iedzīvotāju rēķina no pašvaldības budžeta finansē organizācijas, kas iesaistās partiju slēptā vai atklātā reklamēšanā.

Memorandu parakstīja gan partiju vadītāji, gan Rīgas mēra amata kandidāti no visām trim partijām. Iepriekš “Vienotība” aicināja Nacionālo apvienību un Zaļo un zemnieku savienību startēt vienā sarakstā Rīgā, taču koalīcijas partneri “Vienotībai” atteica. 

Jau ziņots, ka līdzšinējo domes koalīciju veidojošās politiskās partijas – „Saskaņa” un „Gods kalpot Rīgai” jau pirms ilgāka laika paziņoja, ka arī 2016. gada vēlēšanās kopīgi startēs līdzšinējā mēra Nila Ušakova un viņa vietnieka Andra Amerika vadībā. „Vienotība” par savu saraksta līderi izraudzījusies Saeimas deputātu Vilni Ķirsi, bet Zaļo un zemnieku savienība pēc ilgākām diskusijām apvienību veidojošo partiju starpā saraksta līdera lomu atvēlējusi Armandam Krauzem. Savukārt Nacionālā apvienība par Brokas virzīšanu pavēstīja pirmdien, 30.janvārī.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt