Valdības balvu saņems arī «Pieci.lv» par ieguldījumu sociālo problēmu aktualizēšanā

Valdība otrdien, 2. novembrī, lēma par sešu Ministru kabineta balvu piešķiršanu. Balvu tostarp saņems arī Latvijas Radio 5/"Pieci.lv" komanda par nozīmīgu ieguldījumu sociālu problēmu aktualizēšanā un risināšanā, informēja Ministru kabineta preses sekretārs Reinis Grāvītis.

2021. gadā Ministru kabineta balvu valdība plāno pasniegt Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku goda virsdiriģentam, profesoram, komponistam Edgaram Račevskim par mūža ieguldījumu Latvijas kora mākslas un Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku tradīcijas stiprināšanā un attīstībā.

Ministru kabineta balva tiks piešķirta arī Eiropas Savienības Tiesas tiesnesei Inetai Ziemelei par ieguldījumu Latvijas tieslietu sistēmas attīstībā, demokrātijas un tiesiskuma stiprināšanā, kā arī Latvijas ārējā tēla veidošanā.

"Veselības centru apvienības" un "Centrālās laboratorijas" valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa balvu saņems par ieguldījumu veselības aprūpes nozares attīstībā. Savukārt Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktors, ķīmijas zinātņu doktors Osvalds Pugovičs – par ieguldījumu zinātnē un Latvijas Organiskās sintēzes institūta attīstībā.

Balva tiks piešķirta arī informācijas tehnoloģiju uzņēmumam "Accenture Latvia" par inovatīvu un mērķtiecīgu uzņēmējdarbību, ieguldījumu tautsaimniecības izaugsmē un Latvijas ārējā tēla veidošanā. Tāpat valdības augstāko apbalvojumu saņems Latvijas Radio 5 "Pieci.lv" komanda par nozīmīgu ieguldījumu sociālu problēmu aktualizēšanā un risināšanā, veicinot saprotošākas un iejūtīgākas sabiedrības veidošanu.

Ministru kabineta balva ir Ministru kabineta Goda diploms, Ministru kabineta balvas krūšu nozīmīte un naudas balva 7115 eiro apmērā. Gada laikā tiek piešķirtas ne vairāk kā sešas Ministru kabineta balvas (gan fiziskām, gan juridiskām personām).

Ministru kabineta balva ir Latvijas valdības augstākais apbalvojums, nākamais augstākais apbalvojums valstī aiz Triju Zvaigžņu ordeņa.

Valdība 2. novembrī lēma Ministru kabineta Atzinības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas kultūras nozarēs piešķirt 9 jomas personībām un kolektīviem.

Literatūrzinātniekam, profesoram Gunāram Bīberam Atzinības rakstu piešķirs par mūža ieguldījumu kultūrā un pedagoģijā, izglītojot Latvijas literatūras, teātra un kino nozares speciālistus.

Postfolkloras grupai "Iļģi" Atzinības rakstu piešķirs par ieguldījumu latviešu tradicionālās kultūras saglabāšanā, attīstībā un popularizēšanā Latvijā un ārvalstīs, bagātinot Latvijas kultūrtelpu un stiprinot latviešu nacionālo pašapziņu.

Īrijas latviešu kopienas aktīvistei, latviešu pusaudžu un jauniešu latviskās izglītības nometņu organizatorei, latviešu interneta portāla "Baltic-Ireland.ie" dibinātājai un galvenajai redaktorei Laimai Ozolai Atzinības rakstu piešķirs par ieguldījumu latviešu diasporas dzīvē Īrijā, sekmējot jaunās paaudzes latvisko izglītību un saiknes uzturēšanu ar Latviju.

Komponistei Dacei Aperānei Atzinības rakstu piešķirs par ieguldījumu latviešu mūzikas mākslā, kā arī Latvijas mūzikas un mūziķu popularizēšanā ārvalstīs.

Lībiešu sabiedriskajai un kultūras darbiniecei Ievai Ernštreitei Atzinības rakstu piešķirs par ieguldījumu lībiešu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā.

Kuratorei, gleznotājai, sabiedriskajai darbiniecei, Pasaules latviešu mākslas centra Cēsīs dibinātājai Leldei Kalmītei Atzinības rakstu piešķirs par ieguldījumu trimdas latviešu mākslas attīstībā un popularizēšanā Latvijā un ārvalstīs.

Tekstilmāksliniecei, tautastērpu darinātājai Dagnijai Kupčei Atzinības rakstu piešķirs par ieguldījumu tautas lietišķās mākslas attīstībā un popularizēšanā Latvijā un pasaulē, nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā un latviešu nacionālās pašapziņas stiprināšanā.

Suitu sabiedriskajai darbiniecei, etnogrāfisko ansambļu "Suitu sievas" un "Maģie suiti" un folkloras kopas "Suitu vīri" vadītājai, suitu kultūrtelpas pārstāvei Ilgai Leimanei Atzinības rakstu piešķirs par ieguldījumu latviešu un suitu kultūras ilgtspējīgā attīstībā.

Pedagoģei, horeogrāfei, Deju svētku goda virsvadītājai Ritai Spalvai Atzinības rakstu piešķirs par ilggadēju ieguldījumu pedagoģiskajā darbā un Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku tradīciju saglabāšanā un attīstībā.

KONTEKSTS:

Ik gadu "Pieci.lv" labdarības maratons "Dod pieci!" aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Ziedojumi līdz šim ir novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašam vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnu namiem, jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai, neārstējami slimu cilvēku aprūpei un speciālās pārtikas iegādei, kā arī vardarbības mazināšanai ģimenēs.

Labdarības maratons «Dod pieci!» šogad veltīts vides pieejamībai cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt