Panorāma

Pamati “Rail Baltica” stacijai pie lidostas

Panorāma

Panorāma

Valdībā ministru biedru pagaidām nebūs

Valdībā vismaz pagaidām ministru biedru nebūs

Pēc nedēļas gaidāms balsojums Saeimā par nākamās valdības apstiprināšanu. Plānots, ka dienu pirms tam stāsies spēkā likuma grozījumi par Klimata un enerģētikas ministrijas veidošanu un ministru biedru amatu izveidošanu. Taču vismaz pagaidām partijas atteikušās no plāna virzīt darbam valdībā ministru biedrus.

Sarunās par nākamās valdības veidošanu tika panākta vienošanās, ka valdību veidojošajām partijām būs iespēja konkrētu uzdevumu veikšanai virzīt darbam valdībā ministru biedrus. Savstarpējās sarunās partijas vienojās, ka "Apvienotā saraksta" pārstāvim būs aizsardzības ministra biedra amats. Taču vismaz pagaidām partija šim amatam neplāno virzīt nevienu kandidātu.

"Esam vienojušies, ka valdība tiek izveidota, iespējams, ka uz kādu jautājumu tas varētu parādīties, bet ne šobrīd. Likumdošanā tas ir ietverts," sacīja iekšlietu ministra amata kandidāts Māris Kučinskis ("Apvienotais saraksts").

Savus kandidātus ministra biedra amatam nevirzīs arī "Jaunā Vienotība". "Strādāsim ar tiem ministriem, kas strādās valdībā, un tas ir pietiekams skaits, lai realizētu savu politiku," norādīja "Jaunās Vienotības" Saeimas frakcijas priekšēdētājs Ainars Latkovskis.

Sākotnēji "Apvienotā saraksta" pārstāvim bija plānots uzticēt aizsardzības ministra biedra pienākumus jautājumos par iekšējo drošību un civilo aizsardzību.

Partijas pārstāvji pieļauj, ka minētos uzdevumus varētu veikt Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs. Un šim amatam plānots apstiprināt parlamentārieti Igoru Rajevu.

KONTEKSTS:

Saeima ceturtdien, 1. decembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja Klimata un enerģētikas ministrijas izveidi un ministru biedru amatu ieviešanu vairākās ministrijās. Plānots, ka ministra biedram būs jāpārzina atsevišķas nozares un politikas jomas, kas ietilpst Ministru kabineta locekļa kompetencē. Ministra biedrs valdības sēdēs piedalīsies ar padomdevēja tiesībām.

Ministra biedru iecels amatā uz noteiktu laiku, bet ne ilgāk kā uz attiecīgā Ministru kabineta locekļa pilnvaru termiņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti