Valdība vienojas par skolotāju algu celšanu šogad

No šī gada 1. septembra skolotāju minimālā alga par likmi pieaugs no 710 līdz 750 eiro - to paredz valdības otrdien, 18.jūnijā, pieņemtie grozījumi "Pedagogu darba samaksas noteikumos". Šim mērķim jau ir atrasts finansējums – 7,66 miljoni eiro. Taču ar šo naudu pietiks tikai šim gadam.

Vēl 23 miljoni eiro nepieciešami algu paaugstinājumam nākamajā gadā. Kā minēja finanšu ministrs Jānis Reirs („Jaunā Vienotība”), šo pieprasījumu vērtēs nākamā gada budžeta izskatīšanas laikā. Par to sāks diskutēt augustā. “Mēs esam vienojušies - ja būs iespējams ātrāk (..) papildināt brīvos līdzekļus, mēs to varam atrisināt ātrāk. Bet principā tas ir budžeta veidošanas process, kā tas arī notiek katru gadu,” piebilda Reirs.

Taujāts par to, vai ir pārliecība par to, ka reformas izglītībā notiek, ministrs sacīja: “Finanšu ministrija izteikusi vēl savus papildinājumus, un šie papildinājumi tiek ņemti vērā. Tāpēc pārliecība ir.”

Pēc valdības lēmuma Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) gan vēl nesteidz atteikties no ieceres par beztermiņa streiku rudenī. Tas būs atkarīgs no tā, vai būs pieņemts lēmums par paaugstinātās algas saglabāšanu arī 2020.gadā.

LIZDA vadītāja Inga VanagaElla Semjonova

“Lēmums pieņemts par atalgojuma paaugstinājumu no septembra līdz decembrim. Taču tuvāko divu nedēļu laikā valdības pārstāvji plāno vēl diskutēt par to sadaļu, kas ir atalgojumam no nākamā gada janvāra. Te kārtējais nekorektums ir, jo būtībā šodien pieņemtais pasaka: droši jums ir algas palielinājums par 40 eiro četriem mēnešiem un atkarībā no tā, kā vienosimies, būs atkarīgs, vai šie 40 eiro nepazudīs no algas no 2020.gada 1.janvāra,” norādīja LIZDA vadītāja Inga Vanaga.

KONTEKSTS:

Pēc nospraustā pedagogu darba samaksas grafika vienas slodzes likmei no šā gada 1. septembra jāpalielinās līdz 750 eiro līdzšinējo 710 eiro vietā. Valdība tam nepieciešamos aptuveni deviņus miljonus eiro šā gada budžetā neparedzēja. Vēlāk, skatot šā gada valsts budžeta projektu, Saeimas komisija atrada daļu finansējuma, kas nepieciešams kārtējam skolotāju algu pieaugumam no šā gada 1. septembra. 

Cenšoties panākt algu pieauguma nostiprināšanu normatīvajos aktos, LIZDA padome lēma par beztermiņa streika rīkošanu septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti