Valdība vienojas par kritērijiem KNAB priekšnieka amata kandidātiem

Panākot kompromisu par vairākiem strīdīgiem punktiem, Ministru kabinets otrdien, 2.augustā, apstiprināja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amata pretendentu jauno atlases un vērtēšanas kārtību. 

KNAB vadītājs tiks meklēts atklātā konkursā, kas risināsies divās kārtās. Pirmajā kārtā vērtēs kandidātu atbilstību normatīvajos aktos noteiktajām obligātajām prasībām. Savukārt otrajā kārtā padziļināti vērtēs pretendentu reputāciju, kvalifikācija un amatam nepieciešamo pieredzi un zināšanas, teikts valdības apstiprinātajos noteikumos.

Biroja vadītāja amata pretendentus vērtēs komisija četru cilvēku sastāvā. Asākās diskusijas raisījušais punkts, ka neizšķirta balsojuma gadījumā par vairākiem kandidātiem gala vārds varētu piederēt Valsts kancelejas vadītājam vai ģenerālprokuroram, ir svītrots.

 Ministri vienojās, ka gadījumos, kad komisija nevarētu vienoties par vienu kandidātu, tālākam balsojumam valdībā varētu virzīt arī divus kandidātus, kuri ir saņēmuši augstāko punktu skaitu.

Maksimālo punktu skaitu iespējams iegūt, piemēram, ja pretendents ir pierādījis spēju pieņemt nepopulārus lēmumus, korupcijas novēršanas un apkarošanas jomā nostrādāti astoņi un vairāk gadi, ir pieredze cilvēkresursu attīstības ilgtermiņa plānošanā iestādē un citi, liecina noteikumi.

Gala vārds par KNAB vadībai piemērotāko kandidātu būs jāsaka Saeimai.

"Svarīgi, lai izvērtēšanas komisijā klāt būtu "Delna", lai varam konstatēt, lai netiktu kāds labs pretendents nobloķēts. (..) Šobrīd pastāv risks, ka kāds var iebilst pret kādu labu kandidātu, un mēs reaģēsim, tiklīdz kas tāds varētu notikt," Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" atzina sabiedrības par atklātību "Delna" direktors Jānis Volberts.

Arī politologs Filips Rajevskis atzina, ka ir svarīgi, lai jaunie spēles noteikumi tiktu ievēroti punktuāli visas spēles laikā, nevis pēkšņi tiktu virzīti kādam tīkami kandidāti ārpus konkursa.

Jau ziņots, ka pašreizējā KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka pilnvaras beidzas šī gada novembrī un viņš jau iepriekš izteicies, ka labprāt kandidētu arī uz otru termiņu.

Pēc kādiem kritērijiem vērtēt KNAB vadītāja kandidātus, iepriekš diskutēja Ministru kabineta komiteja, un sabiedrība par atklātību “Delna” jau izteikusies – jaunie kritēriji ir salīdzinoši labvēlīgi pašreizējā vadītāja  kandidatūrai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti