Valdība vērtēs aizliegumu izmantot cirka izrādēs savvaļas dzīvniekus

Valdība skatīs likuma grozījumus, ar kuriem plānots aizliegt savvaļas dzīvnieku izmantošanu atrakcijās, tajā skaitā dzīvnieku izrādīšanu cirka izrādēs.

Plānots, ka aizliegums stāsies spēkā šā gada 1.jūlijā, savukārt Rīgas cirks, kas ir vienīgais reģistrētais cirks Latvijā, savvaļas dzīvniekus vairs nevarēs izmantot no nākamā gada 1.janvāra.

Pret aizliegumu iestājas pirms gada izveidotā Rīgas cirka atbalsta biedrība, kas vēlas aizsargāt cirka vēsturiskās tradīcijas, tostarp dzīvnieku izrādīšanu. Savukārt Zemkopības ministrijas pārstāve Liene Ansone uzsver, ka Rīgas cirkā savvaļas dzīvniekus izrādēm ieved no trešajām valstīm, un Latvija nevar pārliecināties, vai dzīvnieki nav trenēti cietsirdīgi.

“Bija ļoti daudz tādi skandalozi gadījumi, piemēram, par pērtiķiem, tas pats ir bijis ar ziloņiem. Faktiski mēs runājam par tiem dzīvniekiem, kuri cietsirdīgi, iespējams, tiek trenēti tajās valstīs, kas nav Eiropas Savienības valstis un kurās varbūt šie labturības standarti nav tik augsti kā Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Mēs skatāmies arī uz to, kas notiek kaimiņvalstīs – Polijā, Igaunijā, Skandināvijā. Ir tendence, ka savvaļas dzīvnieku izmantošana cirka izrādēs būtu jānomaina uz kaut ko citu,” norāda Ansone.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti